pátek 25. května 2018

5. TRÉNINKOVÝ KEMP - Dolní morava

Před pár dny jsem vypustila do světa plakát, lákající na šestý (?!)  cvičící víkend a řekla jsem si, že by si ten poslední zasloužil článek. Jako by to bylo včera, když jsem před třemi lety chystala první kemp. Vůbec jsem nevěděla, co očekávat, jaké to bude, jestli to zvládnu a jestli budou všichni spokojení. Od té doby se toho změnilo hodně, ale lehká nervozita je před podobnými většími akcemi pokaždé. Ono je něco jiného vést jednu hodinu, protože během těch 60 minut je malá pravděpodobnost, že se něco pokazí. Rozplánovat víkend je ale tvrdší oříšek. Každopádně si (velmi skromně) troufám říct, že to opět bylo skvělý, boží, úžasný - jako vždy a možná ještě víc. Už nejsme trenér a pár skupin kamarádek, který se anonymně sejdou v tělocvičně. Už jsme banda, která je sehraná a funguje. I když jsme každá jiná a každá máme jiný představy o příjemně stráveným víkendu, sladíme se a jedem. Někdo si odjede 10 tréninkových jednotek a pořád má málo, někdo si se mnou jde zaběhat a pak si dá jen 7 lekcí. Další si dá dva kruháče a zbytek dne relaxuje u vířivky. A tak to má být! :-)


Jak jsme se tedy měly tentokrát?

Pátek

Na kempy jezdíme vždy po vlastní ose a zahajujeme je vždy kruháčem v šest večer. Kruhové tréninky jsou většinou s nářadím (bosu, TRX, gumy, činky, kettlebell, hrazda, overball, balóny, na Dolní moravě nám ještě přibyl boxovací pytel - ten musíme zařadit do stálé nabídky! :D) a občas proložené cviky s vlastní vahou. Po tréninku večeře a hurá do hajan čerpat síly na další (nejnáročnější) den.
Sobota

Soboty začínáme obvykle překážkovým během. Tentokrát jsem využila sjezdovku, kterou jsme měli hned za hotelem a holky mě v těch sedm ráno FAKT milovaly...Běhaly jsme úseky do kopce, přičemž po každých cca 100 metrech byl zařazen cvik pro zpestření (angličáky, dřepy s kládou nad hlavou, břicho, core...). V půlce sjezdovky jsme si zasprintovaly po vrtsevnici a následovaly výpady do kopečka, žabáci a podobný parádičky. Ráno jako malovaný, co vám budu povídat!

Po doběhu jsme si daly pořádnou snídani a mazaly do tělocvičny, ve které jsme strávily skoro pět hodin a projely si všechny naše oblíbené typy tréninků. HIIT, TABATA, kruháč, dvojice, CORE, všecko. Většinou 45 minut cvičíme a potom máme 10-15 minut přestávku, opět ale záleží na každém, jakou si zvolí intenzitu a kolik tréninkových jednotek absolvuje. Pár holek si dalo dva tréninky na příjemno a pak se šly opalovat k bazénu :-)
Na předchozích kempech jsme vždy odpoledne pokračovaly ve cvičení, ale tentokrát jsme využily toho, že máme téměř za rohem Stezku v oblacích a taky, že vyšlo nádherný počasí a vyrazily jsme na výlet. Nahoru jsme si to pěkně vyšláply a za odměnu nachystaly piknik. Je to už taková naše tradice, že si na sobotní odpoledne chystáme dobroty. Někdo slaný, někdo sladký, někdo koupí lahev vína...ve formě pikniku nahoře na kopci veliká paráda. Po pikniku jsme se vyšplhaly až nahoru na Stezku, někteří s mírnou panikou, někteří s panickým záchvatem a pár odvažných potom sjelo dolů po tobogánu.Byla to příjemná změna a myslím, že jsme se zadýchaly a posílily zadky i bez odpolední tréninkové fáze, ten kopec je totiž fakt dost hnusnej :D

Večer už nás čekala jen válečná porada a hokej. Některé z nás využily wellness a nebo si šly zaplavat.

Neděle

Neděle bývá tréninkově míň náročná - daly jsme si zase kruháč, potrápily břicho při intervalech a projely pár kondičních tabat. A smutnily, že už je konec a vždycky to TAK rychle uteče.A bilance celého kempu?

25 šťastných žen
25 bolavých těl
10 tréninků všeho druhu
1 překážkový běh
2 tuny endorfinů
3 tuny sprostých slov
krev, pot a slzy (smíchu) - nevyčíslitelné
6000 spálených kalorií na osobu
1 záchvat paniky na Stezce v oblacích
hodiny smíchu
hodiny (mýho) křiku (z lásky!)

Tak co, jedete na podzim s náma?


Užijte si víkend.

A.

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig