středa 18. dubna 2018

Běhej Lesy Lednice

Sobota v Lednici byla skvělá, skvělá, skvělá. Předčilo to všechna moje očekávání a že jsem je měla hodně velký :-) Od počasí, přes zázemí, až po samotnou trať a lidi na ní - všechno do puntíku dokonalý.


Pojďme se na to kouknout v bodech:

1. Počasí

To nám vyšlo vážně úplně parádně. Od rána svítilo sluníčko, ale nebylo takový to nesnesitelný letní vedro, ve kterým se vám nechce jít ani na procházku, natož tak běhat. Do areálu jsme dorazili s velkým předstihem a tak jsme si vyzvedli startovní čísla, koupili ledovou kávu a váleli se v trávě, opalovali a čerpali síly na závod.2. Zázemí + stánky

Areál byl pro ty 3000 lidí tak akorát velkej, nemuseli jsme se nikde mačkat (jen těsně před startem u TOIek, ale to je klasika a mačkali bysme se, i kdyby jich tam bylo o sto víc, protože čurat ve křoví u trati prostě nechceš :D) nebo prodírat davem lidí. Parkování bylo taky vyřešený dobře, obří louka asi 10 minut od areálu, všechno značený, bez problému.


V areálu byla spousta stánků, od oblečení až po jídlo. Burritos, těstoviny, ryby, skvělý kafe, včetně espresso tonicu. Stánek Royal Bay, ve kterým jsem se hodně přemlouvala, aby ty bílý kompresky nejely domů se mnou. V kamionu Endorphine Republic se prodávaly boty, oblečení značky Scott a taky kolekce vytvořená přímo pro seriál Běhej lesy. TUHLE mikču potřebuju moc :-)

Skvělej byl taky stánek lékárny Dr. Max, tam nás zachránili před spálením, protože jsme si chytře nevzali opalovací krémy. V Maxovi jste se mohli namazat (měli faktor 30 i 50), případně nastříkat repelentem a taky si dát rozpustný magnézko nebo céčko. Slečny ve stánku byly milý a usměvavý, fakt super.

Na každém závodu Běhej lesy je taky "úschovna dětí", kde vám pohlídají vaše ratolesti, abyste si mohli zaběhat. Já jsem do Lednice kluky nebrala, protože jsem tohle netušila, ale na příští závod určitě pojedou se mnou. Všichni tři :-)


3. Startovní balíček

Z toho jsem se radovala jako malá holka. Strašně moc se mi líbí ty jejich originální nápady. Kromě toho, že jsme dostali běžeckou čelenku s nápisem Lednice, náplasti, brožurky s popisem celého seriálu a každého jednotlivého závodu, jsme měli v obálce balíček se semínkama stromů, který si můžeme doma zasadit. Není to úžasný? :-)4. Trať

Lednice je láska. Jižní Morava je láska. Běh je láska. Takže běhat v téhle krajině je jedna veliká nádhera. Většinu času jsme běželi po nezpevněným povrchu, po travičce, po pěšince, podél vody, hájkem, lesíkem. Chvilku na slunku, chvilku ve stínu. Kolem trati byla hromada lidí, kteří fandili, plácli jsme si s dětma a taky nám v jednom úseku zahrála cimbálovka. Těch 13 kilometrů mi uteklo jak nic :-)

5. Lidi

To nejlepší nakonec. Už na Bílé jsem byla nadšená z lidí okolo, jak ze závodníků, tak z organizátorů a diváků. A v Lednici to bylo ještě lepší. Všichni jsme se na sebe usmívali a panovala tam strašně moc pohodová atmosféra. Povalovali jsme se v trávě na sluníčku, smáli jsme se a za celou dobu jsem nepotkala jedinýho zamračenýho člověka. Stejně tak na trati byli všichni vysmátí, spokojení, podporovali se navzájem, hecovali, předháněli. Já jsem se asi od pátýho kilometru naháněla s mladým běžcem (měl podle mě okolo 13 let) a bylo to super. Neřekli jsme si sice ani slovo, ale věděli jsme o sobě a když jsem začala zpomalovat, předběhl mě, abych ho doběhla. A pak jsme se zase prohodili. A takhle pořád dokola. 500 metrů před cílem se na mě koukl, usmál, napálil to a zdrhl mi, dacan :-)


Celou cestu domů jsem byla vysmátá jak lečo a nakopaná endorfinama a energií. Už jsem vám to jednou říkala, ale pokud jste třeba jako já a máte nervy ze závodů nebo vás jednoduše nelákají, zkuste Lesy, zamilujete si je!


Běhu v lese zdar!

A.

PS: Nakonec jsem byla 88. z cca 650 žen, takže za mě radost a příště třeba klapne první padesátka.
SHARE:

1 komentář

  1. Běhej Lesy jsou nejlepší seriál :) my běháme všechny závody a ani na jeden nemám ani ň co bych jim vytkla! A navíc, nejsou to takový ty závody, na kterých se závodí, ale běhá a to podle mě odráží ti lidi na trati.

    Pro mě to tentokrát ale byla celkem bolest - běžela jsem půlku v Praze a měla jsem zaregistrovanou půlku i v Lednici, která už nešla změnit. Ale na tom, že Lesy v Lednici miluju, to nic nezměnilo :)

    Který závod ještě plánuješ běžet?

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig