čtvrtek 4. května 2017

Na tohle koukni! - jeden český dokument a dva skvělé seriály

Dnes si na chvilku odpočineme od běhání a sportu, mám pro vás totiž další nálož materiálu na dlouhé "podzimní" večery. I když doufám, že brzo vyměníme seriály za terasu :-)

13 Reasons Why

Po dlouhé době jsem objevila dva seriály, od kterých se jaksi nešlo odtrhnout. Dokonce i knížky šly tak trochu stranou, ale už to pomalu napravuju, nebojte :-) Prvním z nich je seriál z produkce Netflixu (ten asi nikdy nezklame) - 13 Reasons Why. Celý příběh začíná sebevraždou mladé dívky. Hannah si podřeže žíly a nikdo neví proč. Před smrtí ale natočila na kazety 13 příběhů, které ji k sebevraždě dovedly. Začíná to nevinně a vy si říkáte, že to bylo mladý trdlo, který udělalo tímhle krokem velkou chybu. S další a další kazetou ale zíráte s pusou dokořán a ve finále se vůbec nedivíte, že se rozhodla zabít. Šikana na střední škole, zesměšňování, alkohol, znásilnění, násilí, drogy. Šílenej koktejl hnusu. Hannah nastavuje zrcadlo společnosti a dělá to zatraceně dobře. Seriál je natočený podle knihy, která byla vydána už před deseti lety, od té doby se podle mě šikana "díky" sociálním sítím posunula o další level a já se děsím toho, co se bude dít, až budou na střední moje děti.


Big Little Lies

Další seriál, který vám dnes doporučím, je také natočen podle knižní předlohy. O knize Sedmilhářky jsem před rokem slyšela celkem dost, ale moc mě nelákala. A je to možná dobře, protože o to víc jsem si užila to napětí u seriálu a vůbec netušila, kdo vlastně nakonec zemře. A jestli vůbec někdo. Skvělej příběh, dokonalej soundtrack (moje momentální posedlost při běhání) a úžasný herecký obsazení (Reese a Nicole jsou naprosto boží). Příběh o tom, že nic není tak dokonalé, jak se na první pohled zdá a že každej z nás má svoje tajemství. Někdy děsivý a jindy ještě víc. Koukněte na to :-)


Doktoři

Český dokument, který sleduje profesní i soukromý život třech špičkových českých doktorů. Plastická chirurgie, kardiochirurgie a neurochirurgie. Na dokument jsem se dívala přes iVysílání České televize a těšila jsem se na každý další díl. Obdivuju jejich práci, to, jak jsou strašně chytří a taky sví. Celou dobu jsem se mlátila do hlavy, že jsem tu medicínu tehdy alespoň nezkusila :DNa co koukáte vy? A kdo se taky těší na novou řadu Peaky Blinders? :-)

A.
SHARE:

4 komentáře

 1. Ahoj, tvoje tipy jsou vždycky fajn. Seriály neznám, určitě mrknu, protože to vypadá hodně zajímavě. I když teda knihu Sedmilhářky jsem četla a mě se líbila, takže vím, kdo je vrah...:D ale to neva...
  A dokument dobrý...zajímavý :)
  Já od nového roku viděla tři seriály a vlastně u všech tří se u mě usadila lehká závislost. Doporučit mohu seriál Lucifer, Panství Downton a Suits :)

  Měj se báječně, těším se na knižní tipy ;-)

  Safienka

  OdpovědětVymazat
 2. Dokument Doktoři jsem viděla také na iVysilani a za mě👍. Moc se mi líbí sobotní ČT2 seriál Noční recepční. Dobrá detektivka,hezký chlap😉, má to 6 dilu.,teď budou poslední 2. Viděla jsem to už dříve,ale ráda se dívám znovu s dabingem.

  OdpovědětVymazat
 3. Doktori jsou skveli.jeste jsem posledni dobou sjizdela serial nevinne lzi,taky z archivu ct

  OdpovědětVymazat
 4. 13 reasons why opravdu super! Sleduju jednim dechem a nemuzu se od toho odtrhnout. Coz mi dela docela problem protoze mam doma 7mi mesicni velmi zivou dcerusku!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig