středa 3. května 2017

Apple Watch Series 2 - stojí za to? A co umí?

Dlouho jsem vám slibovala recenzi na Apple Watch 2, tak hurá na ni. Hned na začátku musím říct, že jsem Apple člověk a všechny jejich produkty mi absolutně vyhovují. Nikdy jsem neměla problém ani s telefonem, ani s iPodem nebo počítačem. Ze všech stran slyším, že se u značky Apple platí jen za to jabko, ale věřte mi, že to není pravda. Jejich věci jsou kvalitní, promakané, jednoduché na ovládání a hlavně vydrží. Když mi kamarádka řekla, že by nikdy nedala za telefon tolik peněz a potom si každého půl roku kupovala nový telefon po pěti tisících, zatímco já jsem ten svůj měla několik let v kuse, jen se mi potvrdilo, že u těchto věcí se investice vyplatí. S Apple Watch to ale bylo jinak. Měla jsem sporttester Garmin a na Vánoce jsem od mamky dostala Fitbit Charge 2, takže jsem byla spokojená a moje touha po AW byla fuč. Ano, pořád se mi líbily, ale nepotřebovala jsem je. Asi měsíc po Vánocích, kdy jsem celou dobu vehementně testovala Fitbit, přišlo opožděné překvapení k narozeninám. Apple Watch. A já se beznadějně zamilovala. Od designu až po funkce a vychytávky - jsou skvělé ve všech ohledech. A co tedy všechno umí? Pojďme na to :-)


AW jsou propojené s telefonem, takže veškeré grafy, údaje a nastavení můžete korigovat i přes něj. Displej si můžete personalizovat a možností je tam opravdu spousta. Záleží jen na vás, co na displeji chcete mít. Spálené kalorie, počasí, fáze měsíce, srdeční tep, stopky, barvy, obrázky, fotky, prostě celkový design ciferníku. To vše si nastavujete přímo na hodinkách nebo v telefonu.


Základní barevná kolečka vás informují o vaší aktivitě a během dne se postupně zaplňují podle toho, jak makáte. Svoje cíle si můžete nastavit sami a nebo vám je hodinky po prvním týdnu doporučí. Podle toho, jak jste na tom. Červené kolečko vám měří spálené kalorie nad rámec vašeho bazálního metabolismu, což je podle mě úplně super. Cíl si opět můžete personalizovat, já mám nastaveno 540 kcal. Zelené kolečko vám řekne, kolik minut denně jste cvičili a modré zase, kolik hodin ze dne jste stáli.Na hodinkách si můžete vybrat i typ tréninku, který vám mají měřit. Najdete tam všechno od funkčního tréninku, přes šerm, běh, plavání až po veslování. Před tréninkem jde opět nastavit cíl, kterého chcete během něj dosáhnout. Počet spálených kalorií, uplavaných metrů atd.
Běžci určitě ocení přímé propojení s aplikací Nike+. Už s sebou nemusíte tahat telefon, všechny funkce z aplikace budete mít přímo v hodinkách, navíc si můžete svoje běhy vložit do rozvrhu a potom se nechat šikanovat, když se vám nebude chtít vyběhnout :D Uběhnutá vzdálenost i tepovka přesně odpovídají údajům, které jsem mívala na Garminech, takže měření je super přesné.


Fajn je určitě taky funkce propojení hodinek s bezdrátovými sluchátky, kterou ale zatím nemůžu posoudit, protože je nemám. Ale snad brzy budou a potom vám dám vědět :-)
Hodinkami můžete přijímat hovory i odepisovat na zprávy (iMessage, facebook i Whatsapp), ale jen předvolenými odpověďmi nebo svou odpověď diktujete.
Dále hodně využívám interval timer na trénincích, stopky, minutku, kalendář, který mám propojený s Lukášem, takže family time management! Události si můžete na hodinkách prohlížet, ale nejdou upravovat nebo vložit.
Displej reaguje na dotek bez problémů, ještě se mi nestalo, že bych na něj musela tlačit nebo se vztekala, že mi něco nejede hned na první dotek (tento problém jsem měla u Fitbitu).
Hodinky jsou vodotěsné! Vyzkoušeno za vás :-) Nabité vydrží dva dny, i když tak tak. Raději je nabíjím každou noc, ale využívám je opravdu naplno, takže mi ta výdrž nijak nevadí.

Mínusy:

- cena (to bez debat)
- nedořešené zamčení ve spánku (já s hodinkami nespím, ale kamarád ano a občas se mu stane, že se celou noc různě zapínají aplikace - až tak moc citlivé jsou na dotek)
- malá klávesnička na psaní zpráv by se hodila, i když chápu, že by byla na psaní až moc pidi, ale diktovat něco do zprávy v davu lidí se mi moc nechce :-)

Ten poslední záporný bod jsem tahala opravdu až z paty. Vážně jim nemám co vytknout a doporučuju je všema deseti. Pro sportovce ideální věc a navíc - jsou prostě nádherný :-)


Co vy a chytré hodinky?

A.

SHARE:

3 komentáře

 1. Ahoj Anetko, děkuji za článek. AW plánuji pořídit příští měsíc, ale pořád mě orrazuje ta výdrž baterie. Představa, že každý den nabíjím hodinky... Ale chápu že jsou pořád na příjmu a není to žádné perpetuum mobile, takže je vybíjení přirozeným procesem. Aspoň se telefon nebude cítit v noci na nabíječce opuštěný :-)
  Ještě jednou díky :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Mě teda vydrží dva dny, drahá.. Po dvou dnech cca 25% baterky.

  OdpovědětVymazat
 3. Super Anet a jakou máš serii? 1 nebo 2?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig