Pages

čtvrtek 23. února 2017

Kam v Olomouci? - kafe, dobroty a dřina!

Dnes mám pro vás článek o mých oblíbených místech v Olomouci, takže pokud jste odněkud z okolí a nebo plánujete výlet na Moravu, budou se vám moje tipy určitě hodit :-)
Začneme (překvapivě) u kávy. O mojí nejoblíbenější olomoucké kavárně Kafe jak lusk jsem vám básnila už v TOMTO článku a moje nadšení stále trvá. Každá návštěva, která přijede k nám domů, musí rozhodně vždycky do Lusku. Kvůli kávě, dortíkům, nejmilejším lidem za barem a výhledu na rušnou ulici s tramvajema (ocení hlavně rodiče - děti si sednou do výlohy a fascinovaně koukají ven, alespoň ty naše - vesnický :D).
Další kávové nebe v Olomouci je pražírna kávy Kikafe. Jezdím sem pravidelně pro zrnkovou kávu do našeho kávovaru, vždycky mi tam poradí a jsou na mě milí, i když vím o kávě prd a většinou se ptám jak debil amatér. Do kabelky nahážu ty voňavý pytlíky a do ruky si vždycky vezmu flat white - dokonalej nákup :-) Jak Maruška (Kafe jak lusk), tak Kristýna (Kikafe) jsou krásná ukázka toho, že když Tě něco baví a miluješ to, lidi to ocení a budou se vracet. Moc jim oběma fandím.
A pokud se vydáte do Kikafe, musíte se určitě stavit v pekařství Dalaman, které je hned za rohem. Je to jediné místo v Olomouci, kde seženete Nemléko (které mimochodem moc doporučuju), ale hlavně vás tam přivítá usměvavá a milá majitelka, dokonalá vůně čerstvýho chleba a koláčů a velkej výběr pečiva. Klukům vždycky nakoupím koláčky a loupáčky a sobě bezlepkový tmavý rohlíky, bagely a zdravý cupcaky. Dnes jsem měla poprvé veganskej makovej koláč a lituju, že jsem si nevzala dva! :-)

U jídla ještě chvilku zůstaneme a vlastně zůstaneme i u ukázkových příběhů splněných snů. Zdeněk si totiž ve 23 letech otevřel v Olomouci restauraci Pod lipami a my (když máme jednou za čas možnost) nechodíme nikam jinam. Bezkonkurenční burgery, steaky, limonády a to všechno z domácích surovin. Schválně si přečtěte jejich příběh, není to úžasný? :-)


No a když už jsme si dali pořádnýho burgera a zapili ho tou nejlepší kávou, je načase to jít vyběhat! O Sclep gymu jsem se určitě už v nějakém článku zmiňovala a na mé FB stránce nebo instagramu je ho pořád plno. Fakt jsem si to tam zamilovala. Většina z vás ví, že jsem posledních pět let (to už je vážně tak dlouho?!) cvičila jen doma a vyhovovalo mi to. Domácí cvičení u mě pořád převažuje, ale kluci už jsou větší, stali se z nich menší mamánci a já mám možnost dvakrát týdně odjet a nechat se trénovat. A je to boží! Andrejka a Martin jsou milí, tak akorát přísní a pro svůj gym žijou. Je to první místo, kde se cítím fakt jako doma a pokaždé jsem ráda, že se vůbec odplazím domů. Takže pro všechny olomoučáky, kteří se třeba stydí nebo se zatím nikde necítili natolik dobře, aby tam chodili dřít pravidelně, zkuste Sclep! :-)

Mějte se krásně!

A.

2 komentáře:

 1. Olomouc mám asi hodinku cesty, ale zatím jsem tam byla jen párkrát. Budu muset jezdit častěji, tohle město se mi moc líbí. Díky za tipy! :)

  blog Days of Daysy

  Agregátor blogů - zviditelni svůj blog

  OdpovědětVymazat
 2. Do Olomouce se na jaře chystám, moc děkuji za tipy na kavárny! :-)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)