úterý 3. ledna 2017

2017 - moje sportovní plány

První článek v novém roce by si zasloužil nějaké to bilancování, ohlédnutí se za uplynulým rokem a pár klišéček, ale já vás s tím letos obtěžovat nebudu, nebojte. Dneska bych se s vámi ráda podělila o moje sportovní plány na rok 2017. Je mi úplně jasný, že až si tenhle článek přečtu na konci roku, budu kroutit hlavou a říkat si, že jsem si až moc fandila a některý nápady byly spíš šílený než odvážný, ale musíme si dávat velký cíle, jinak by to nebyla výzva, souhlasíte?


Ultramaraton

A hned tenhle první bod třeba šílenej je. Pro mě teda určitě! Vzhledem k tomu, že jsem ještě nikdy nebyla na maratonu a vlastně ani na půlce (o mým prvním a velmi vtipným půlmaratonu si můžete přečíst TADY), je to hodně úsměvný. Ale od té doby, co sleduju Verču, mě to strašně láká. Možná je to tím, jak krásně o tom píše nebo tím, že běhá tak nějak podobně (určitě ale rychleji) než já a nebo je to tím, že jsem prostě blázen, kdoví. Ale vážně bych to tento rok chtěla dokázat. Vy víte, že nejsem závodní typ a že mě celá ta atmosféra okolo obřích běžeckých akcí spíš znérvozňuje, ale zrovna Verčin oblíbený Jizerský ultratrail se běží v nádherné přírodě a slyšela jsem na něj samá pozitiva. Od organizace až po finisherská trička (prosimtě Aneto, budeš ráda, když se do toho cíle doplazíš, tričko netričko). Mám půl roku na trénování a věřím tomu, že se na ten start postavím. O cíli zatím pomlčím, ale loni byl časový limit na 69 km 14 hodin, tak bych to možná zvládnout mohla. Když budu trénovat. Hodně trénovat.

Spartan Race

Loni jsem poprvé a vlastně úplnou náhodou běžela Spartana a můžu potvrdit, že je to fakt unikátní závod, při kterým zažíváte takový věci, že to ani nejde popsat. Musíte si to prožít sami. Můj článek o tomhle závodu najdete TADY a já doufám, že si letos minimálně jeden zaběhnu znova. Pokud mi bude Litovel sedět časově, tak se tam uvidíme. Do té doby se musím naučit šplhat, ručkovat, chodit po kůlech, plavat kraula...

Zaběhnout si několikrát do roka maraton

Sama, se sluchátkama a datlema v kapse. Akorát si musím naplánovat trasu tak, aby vedla několikrát kolem vody. Nebo si koupit camel bag. Nebo poprosit L, aby mi dělal provizorní doprovodné vozidlo a dával mi napít, podával gely, banány, fandil mi, utíral mi pot a tak.

Běhěj Lesy

Moje srdcovka a vlastně první a poslední běžecký závod, kterého jsem se účastnila. Letos bych se ráda podívala zase do Beskyd. Ten krpál na startu mi prostě nedá spát.

Stojka, shyb, švihadlo

A na závěr taková moje osobní cvičící noční můra. V roce 2017 bych si ráda pořídila hrazdu a konečně se naučila shyby. Ty moje špagety/pastelky prostě budou příští Vánoce tak silný, že dám sama i stromek do stojanu!
Stojka a já, to už znáte. Vypadá to ale, že jsem na dobré cestě, už se udržím u zdi, aniž bych potom musela jet na pohotovost na kapačku :D
A dvojskoky. Chci jich tam našvihat 100 za sebou. Bez jedinýho škobrtnutí. Nejpozději na Silvestra 2017. Tak!

A co vy? Jaké máte plány na nadcházející rok? Jsou některé z nich tak šílené jako ty moje?

A.
SHARE:

9 komentářů

 1. Anetko, to jsou samé krásné plány! Moc Ti fandím, aby všechny vyšly...
  No a když už mě tu tak hezky zmiňuješ s tím ultramaratonem..klidně bych do toho šla s Tebou! A nemusely by to být nutně ty Jizerky, klidně i nějaký jiný. Aspoň bychom se konečně poznaly a navzájem se hecovaly a podporovaly.;))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, když já se bojím, že Tě budu brzdit a po prvních třiceti kilometrech budeš mít chuť mě zabít!! :D

   Vymazat
  2. Ale prosimtě! Běhám tempem paní starostové a do kopců většinou chodím, takže bys byla spíš ty ta rychlá!:))

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Prej tempem paní starostové :-D haha tak to sedí

   Vymazat
 2. Anet, přeji vše nejlepší do nového roku.
  Moc hezké plány. Držím palce k jejich realizaci a těším se na další články.
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Tak hodně štěstí při realizaci tvých plánů :)

  OdpovědětVymazat
 4. Anetko jsi borec, ultramaraton!!! Můj sport cíl je dokopat se alespoň třikrát týdně k pohybu a nepřibrat tak, abych musela kupovat větší velikost :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig