neděle 6. listopadu 2016

Říjnová šestka

Jsem tu s dalším měsíčním shrnutím. Říjen je jeden z mých nejoblíbenějších měsíců, protože prostě miluju podzim, ale to už všichni víte. Dlabali jsme dýni, pouštěli draka, trávili hodiny v lese, vařili dýňovou polívku po litrech, pili burčák, navštívili sklípek a pili burčák, tvořili jsme podzimní dekorace, hrabali zahradu, slavili, prozkoumali Prahu. Prostě skvělej měsíc s těma nejmilejšíma lidma. Já jsem do toho běhala, trénovala, pila hodně Redbullu, ještě víc kafe a občas mi taky docházely síly. Ať už v oblasti sportu nebo mateřství, ale to je asi (snad?!) úplně normální. Dnes mám pro vás pět věcí, které mě v říjnu zaujaly nebo okouzlily, tak pojďme na to :-)

1. Sclep Gym v Olomouci

Tohle je jeden z případů, kdy jsem fakt vděčná za sociální sítě. To bylo totiž tak. Zamilovala jsem se do kavárny Kafe jak lusk, při jedné návštěvě jsem dala fotku na instagram a za chvilku už jsem se seznamovala s Maruškou, která Lusk vede. Nejenom, že se díky ní dozvídám plno zajímavých věcí okolo kávy (a nikdy nikdy nikdy v životě už nevypustím z pusy slovo PRESO :D), ale taky jsem díky ní našla gym, ve kterým mě to fakt baví. Chodíme na individuální tréninky s Andrejkou a moje cvičení nabíra úplně novej rozměr. Cvičíme tak nějak všechno dohromady, od shybů, přes osu a TRX až po wallbally a já se nemůžu dočkat každýho dalšího tréninku. Andrejka mi sedla, protože je přesně takovej trenér, jakýho potřebuju. Žádný cukrbliky, žádný juchání a sladký řeči, ale jenom dřina. Stačí jeden pohled a prostě těch milion anglánů doděláte, i když už se vám chce umřít! Sclep je menší, útulnej, plnej milých lidí a najdete tam všechno, co k pořádnýmu tréninku potřebujete. Dávám deset hvězdiček z deseti a všem olomouckým moc doporučuju.

2. YouTube - Sarah a Camie

YouTube skoro vůbec nesleduju a to šílenství třináctiletých dětí mě trošku děsí, ale tyhle dva kanály prostě musíte znát. Sarah je strašně milá a přijde mi, že to má v hlavě fakt srovnaný, hlavně co se týče jídla. Nabádá lidi k tomu, aby jedli rozumně, jede hlavně funkční tréninky s vlastním tělem a čiší z ní úplně neskutečná energie. Fakt mě moc baví a to tělo - sen!!! :-)
Camie jsem objevila teprve nedávno a nejvíc se mi na ní líbí, že si na nic nehraje. Sedne před kameru a vy si připadáte, že si povídá právě s váma, jako se svou kamarádkou. Je na rostlinné stravě, ale nic vám necpe a ty její jídla budete chtít hned vyzkoušet, i když jste masožravci.
Jestli hledáte nakopnutí nebo inspiraci, tyhle dvě krásky vás určitě nezklamou.

3. Rozsviť Prahu s Adidas

Někdy v půlce října mi ve schránce přistál mail s pozvánkou na tenhle běh s Adidas a i když to pro mě znamenalo čtyři hodiny na cestách, neváhala jsem ani chvilku. Nebyla to žádná velká masovka, jen 200 lidí, a to mi vyhovuje. Dostali jsme svítící meče a vybíhali kolem sedmé večer z výstaviště v Holešovicích. Mohli jsme si vybrat mezi 6 km a 10 km trasou a taky jsme si mohli zvolit tempo. Buď relax a nebo závodní. Běžela jsem nakonec 10 km a trasa vedla Karlínem, což je tak nádherná část Prahy, že bych se tam nejradši odstěhovala :-) Cíl byl v Ogilvy, kde probíhala afterparty, ale jako zodpovědná (stará) matka, jsem si dala večeři a frčela domů. Po celé trase bylo asi šest stanovišť a všechny byly úplně kouzelný. Sprintovali jsme na pódiu a svým dusáním jsme rozsvěcovali nápis na fontáně nebo jsme se proplítali světelnou pavučinou a potom skákali přes svítící švihadlo - fakt úžasná běžecká akce, zatím asi nejlepší, které jsem se zúčastnila.


4. TRAIN HEART KEMP

V říjnu jsme taky měli další cvičící víkend na Ostružné a opět to bylo parádní. Má ještě vůbec cenu vám psát, jak skvělý lidi ke mně chodí cvičit? A jak moc jsem za to ráda?
Celej víkend jsme makali jak draci, smáli se, soutěžili, hecovali se, pomáhali si, hráli hry a užili jsme si to do poslední minuty. Už teď se těším na jaro a věřím, že ta moje parta taky :-)


Nejlepší okamžiky z celého víkendu? Ochutnávání zdravých dobrot, které připravili ostatní, mňam! :-)

5. Smoothie

Jeden článek o smoothie už na blogu je, ale v říjnu jsem mu (taky díky videím od Sarah) propadla mnohem víc a není den, kdy bych si aspoň jedno nedala. Buď místo snídaně a nebo po tréninku. Pijou ho se mnou i kluci a dostávají tak do sebe plno superpotravin, aniž by o tom věděli. Většinou mixuju špenát, mražené maliny nebo jahody, banán a přidávám acai, maca prášek a chia. Acai a macu mám z eshopu Iswari, pokud tam budete objednávat, nezapomeňte přihodit nepražené kakao a nějakou jejich snídaňovou směs, to je totiž božská mana! Já mám momentálně jahodovou s moruší a je stejně skvělá jako všechny ostatní.


6. Wayward Pines

A na závěr trochu kultury. U článku s filmovými tipy jste mi doporučovali seriál Městečko Pines, že by se mi prý mohl líbit. A líbí se mi. Moc!!! Ze začátku si budete říkat, že je to celý divný a co to tam je za magory. V půlce první řady vám prozradí pointu a pak už to pojede a vy se nebudete moci odtrhnout. Zatím jsou venku jen dvě řady po deseti dílech, tak se do toho pusťte a dejte mi vědět, co vy na to.Mějte se hezky a příště si dáme další článek z kuchyně :-)

A.SHARE:

2 komentáře

  1. Sarah je úúúžasná. Jedním slovem :D A na Camie kouknu. díky za tip :)

    OdpovědětVymazat
  2. A co tvoje říjnové předsevzetí? :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig