neděle 28. srpna 2016

Aneta a fyzioterapeut

"Anetko, Ty se asi nemáš moc ráda, viď?"
"No, ale mě nikdy nic nebolí (kromě svalů, což je v pořádku) a nemám žádný problémy. Ani jsem nikdy neměla žádný sportovní zranění."
"Jasně, můžeš takhle fungovat dva měsíce, dva roky a klidně i dvacet let, ale pak se z toho pose***! Protahuješ se?"
"Hmm, někdy."
"Tak bys měla začít!"
"Stačí pět minut?!"

Kamarádka fyzioterapeutka obrací oči v sloup a vzdává to. Byly to necelé dvě hodiny mučení a těžkej pád do reality. Stoupni si takhle, běž tam, otoč se, zvedni jednu nohu a teď druhou. Hmm, tady trošku skoliózka a tady to rameno máš níž. Zkrácený hamstringy, přetížený bedra, tady Ti to leze nahoru. Ty tím cvičením vymýtáš démony, že?
Asi to tak bude. Nestarám se o svoje tělo tak jak bych měla a po téhle proceduře jsem si říkala, jakej je zázrak, že ještě držím pohromadě. Jak píšu výš, nikdy jsem neměla žádný zranění (jen mě občas trochu zlobí achillovka) nebo problémy s koleny/zády atd. Svaly mě bolí tak nějak permanentně a když mě bolí málo, přikoupím těžší kettlebell a problém je vyřešen. Protahuju se fakt minimálně, vím, že je to chyba, stydím se za to a musím to napravit...Musím se přiznat, že když nestíhám, tak se prostě neprotáhnu vůbec. OSTUDA!!! Snažím se to trošku kompenzovat power jógou, ale pořád je to bída. Protahování by mělo trvat stejně dlouho jako trénink a na to prostě nemám čas. ALE MÁŠ! Jen je to na mě šíleně pomalý, nudný a zbytečný. Samozřejmě si uvědomuju, že je to chyba a že zbytečný to rozhodně není, ale dokud se mi nestane něco vážnějšího, tak se k tomu asi fakt nedokopu. I když po tom mučení s fyzio jsem si (i jí!) slíbila, že se polepším. A proč jsem u ní vlastně skončila?
Po sobotním Spartanovi mě lehce bolela bedra. Říkala jsem si, že jsem asi prochladla v té (odporně studené) vodě a že to prostě přechodím/rozběhám/rozcvičím. Mazala jsem Sněhurkou (můj lék na všechno :D) a čekala. Bolest byla stále větší, v noci jsem se bála otočit, protože to prostě bolelo jak čert. A čím dál víc. Po třech dnech mi to "vylezlo" nahoru a udělala se mi na zádech obří boule a otok. I tak jsem cvičila (debil) přes bolest, mazala a čekala, co bude. Přijela návštěva z Čech a kamarádka viděla, že se jaksi divně kroutím a sykám. Já si totiž nikdy na nic nestěžuju, občas syknu a nebo heknu. Ty jsi hekla?! Protože vím, že si za to můžu sama a akorát bych ze všech stran slyšela, že mi to říkali a že měli zase pravdu a že to přeháním a že jsem jak malý děcko. Kamarádka se ale nenechala odbýt, donutila se mě svlíknout a už to jelo. Po hodině pod jejíma kouzelnýma rukama se mi strašně moc ulevilo, zatejpovala mě a je to mnohem lepší. Dva dny jsem si dala pauzu a dneska jsem odjela trénink úplně v pohodě, trochu to táhne, ale skoro to necítím. Probraly jsme i držení těla (protože blbě chodím) a dýchání (protože i blbě dýchám!). Ve finále jsem zjistila, že jsem vlastně úplně marná a že se vůbec neřídím tím, co vím, že je správně. Uvědomila jsem si, že jestli po tom mým stárnoucím těle chci ještě nějaký výkony, musím se mu věnovat i jinak, než dřinou. Takže se budu protahovat, nebudu cvičit každej den a budu chodit do vířivky, i když mě to strašně nebaví. Nebudu takovej pobuch, nebudu se mučit a naučím se vymýtat démony i jinak. Ale jak, to zatím netuším. Teď se to budu snažit zjistit a zároveň se budu snažit najít dobrýho fyzioterapeuta tady u nás, abych k němu mohla chodit pravidelně. Možná už jednu paní mám, bylo mi totiž řečeno, že má černý tejpy s pirátskýma lebkama a to prostě chceš!!! :D Samozřejmě vtipkuju, budu si vybírat podle toho, jak mi dokáže pomoct a jak moc bude přísnej, to já totiž potřebuju jako sůl!

No řekněte sami, že potřebuju hezčí tejpy?! :D
Co vy a fyzioterapeuti? A protahujete se poctivě?

A.
SHARE:

3 komentáře

 1. no já se teda vždycky (skoro)protahuju, ale odybudu to tak pěti minutkama a jednou za čas možná i deseti, že to má být stejně dlouho jako cvičení jsem netušila :oO
  a kdo má tejpy s lebkama musí být nejlepší :oD

  OdpovědětVymazat
 2. a byl by nějaký kontakt na fyzioterapeutku? :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj. Jak by se mělo správně chodit a dýchat? A co pomůže na přetížená bedra?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig