čtvrtek 30. června 2016

Výlet na vesnici

Plán zněl jasně. Musíme s klukama stihnout poslední návštěvu u Karolíny, než porodí a bude mít úplně jiný starosti, než hostit bandu tří divokých Matonů. Pojedeme na výlet vláčkem do Brna, dáme si tam pár dobrot, prochodíme město křížem krážem. Budeme řešit samé veledůležité věci a kluci si budou mezitím vesele hrát, já dám K. pár rad ohledně mateřství. Zasloužilá matka! Další den prozkoumáme vesnici, zajdeme na hřiště a zase si budeme povídat, aniž by nám do toho někdo stokrát skočil. No, nakonec to bylo celé trošku jinak (kdo má děti, pochopí), ale i tak to považuju za skvělý začátek prázdnin.


Dorazili jsme s klukama do Plum Foolery rezidence kolem desáté dopoledne, ubytovali jsme se (=stihli obrátit byt vzhůru nohama během půl hodiny) a já jsem se vytasila s kuřecí omáčkou z vlastnoručně oškubaného a vykuchaného BIO kuřátka. S knedlou. Slovo knedla mimochodem pobavilo K. skoro na celé dva dny. Omáčku samozřejmě nejedl nikdo kromě mě. Chtěla jsem být uražená a pořád jsem přemýšlela, proč K. nedokáže docenit moje kuchařské dovednosti. Později se ukázalo, že si lišácky nechávala místo na jednu z největších brněnských "prasáren"!
Kluci se těšili do vláčku, nakonec je to tam ale moc nebavilo. Naštěstí byla výluka a přesedli jsme do autobusu, který udělal trošku lepší dojem. Na Davču dokonce výborný dojem, usnul pět minut před Brnem!Z nádraží vedly naše kroky přímo k Letmu, kde jsme si daly slavný trdelník se zmrzlinou. Stačí, když řeknu, že to byla dokonalost? Miluju trdelník, miluju zmrzlinu a miluju čokoládu. A miluju obří věci. Tahle dobrota to splňuje všechno a já si prosím vlastní stánek přímo u nás na zahradě. Snědly jsme si ho stylově na lavičce mezi bezďákama a nezkazila nám chuť ani ta otravná hejna holubů, kteří jsou tak oprsklí, že vám to nakonec přestane vadit. Sice foukal vítr, bylo škaredě a já jsem během těch pěti minut, než do nás trdelník zapadl, stihla asi třicetkrát napomenout kluky, ať nechají ty holuby na pokoji a ať se neválí po zemi, ale i tak to byl zážitek. Trdelník na tričku, ve vlasech, na zemi, drobky všude. Idylka.Následoval dětský koutek, ve kterém jsem jako správná matka zasvětila K. do tajů mateřské dovolené. První (a asi poslední) rada, kterou jsem jí dala? V dětským koutku si klidně můžeš dát dobrý víno a nemusíš se za to stydět. Nejdříc se tvářila rozpačitě, ale když se potom rozhlédla kolem a na všech stolcích před všema ostatníma matkama stála sklenička na stopce, pochopila. Není zač! Karlík si stihl v koutku rozrazit ret, půl hodiny jsem s ním strávila na záchodě a mezitím jedla Davčova imaginární jídla z dětských talířků. Následovalo uklízení lega, rozházeného všude kolem (to ale určitě udělaly ty ostatní děti!) a šlo se dál.Koupíme si na Zelňáku nějaký ovoce na sváču? No jasně. Dojdem tam. Ale přece to nebudem tahat celou cestu s sebou, tak se pak vrátíme. Určitě no...nevrátily jsme se nikam, byli jsme všichni čtyři rádi, že jsme potom došli na nádraží a frčeli domů. Zase idylka.
Zvládli jsme se docourat až do DeguŠtace, kde jsem koupila klukům hotdog. Vypadal fakt krásně. Kájovi po prvním kousnutí vypadl párek na chodník a Davča zase vyjedl jen párek a zbytek mi dal, jakože dojez to. Idylka? Ano!
Doplnění kofeinu v Coffee Fusion ale idylka byla! Fakt výborná káva a byla tak výborná, že jim odpustím i ty škaredý kelímky. Dobíháme autobus, kluci pletou nohama jak ospalý štěnata, miminko v K. břiše už toho má taky celkem plný zuby a já si ještě na poslední chvíli kupuju v Tescu zásobu ciderů. První plechovku otvírám stylově na dětském hřišti po návratu na vesnici.
Večerní rituály probíhají celkem v klidu, kluci jdou spát a my máme pár hodin klidu na rozpravy o knihách, politické situaci, budoucnosti a tak. Kecám, samý drby!
Na budíčky kolem šesté ráno je Karolína zvykla už z návštěv u nás, takže to ustála s úsměvem a už v osm ráno jsme seděly na lavkách na místím hřišti a trošku vygumovaně koukaly před sebe.
Bylo to prostě fajn, náročný, ale fajn. A já věřím, že po této návštěvě se už K. nemůže dočkat svého vlastního dítěte, které ji nenechá v klidu spát, jíst, pít kafe a ani mluvit. A to není myšleno ironicky! Bez těch malých opiček by to prostě byla strašná nuda! :-)


Moje léto bude plné takových úžasných lidí a vám přeju, ať to máte stejně! :-) Krásné prázdniny.

A.
SHARE:

10 komentářů

 1. Vybornej článek!!!! Napiš knihu o prave tvari materstvi :-D

  OdpovědětVymazat
 2. To nemůžeš takhle podávat
  , knedlo! Samý sluníčka a jednorožci to prece byly! Každopádně doufam, ze se kurzy Train Heart rozšíří i o kurzy "pro budoucí matky" protoze to bylo skutečne velmi přínosné a všem nastávajícím rodičům bych to vřele doporučila!:D uz se tesim na pokračovací kurz, až prijedete na Ňoňo!:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu Te buzerovat jeste dvakrat tolik nez doposud! Tesis se?!:D

   Vymazat
 3. Na půl cesty k tobě od tebe6. července 2016 11:15

  Docela dobrý. Nemusím tě (Připadá mi, že tu Káju na Instagramu furt buzeruješ a jsi hrozně protivná), ale dobře se to četlo tohle, to zase musím přiznat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasne, jsem hrozne protivna a porad ji jen buzeruju, ale ona to ma rada a proto se se mnou kamaradi ;)

   Vymazat
 4. Bezva článek!! Mám dítě sice jenom jedno, ale někdy je to až až :-D Úplně ty situace vidím živě před očima :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig