pátek 3. června 2016

Dokonalá kuchařka Z fitka do kuchyně - speciál + soutěž

Fitshaker. Projekt, který rozjeli manželé, milující pohyb a zdravou stravu. Na jejich webu s nimi můžete cvičit (jak říkají oni sami - fitko bez dveří, přístupné 24 hodin denně a spousta typů tréninků k tomu), nechat si poradit ohledně výživy, najít ztracenou motivaci a plno dalších věcí. V úvodu této kuchařky si můžete přečíst příběh o tom, jak to vlastně celé začalo a já musím říct, že mě úplně dostal. Jako bych viděla sebe. Lucia (zakladatelka) popisuje, jak se dostala k pohybu a k trénování. Píše o tom, jak se bála si udělat kurz na zumbu, protože byla stydlivá a měla pár kilo navíc. Popisuje taky prvních pár lekcí, které byly úplný propadák a skoro nikdo na ně nepřišel. Se vším jí pomáhal manžel (tehdejší přítel) a dokonce ji popostrčil k tomu, aby s trénováním vůbec začala. Radil jí s marketingem, technikou i s natáčením prvních videí, která měla během chvíle milion shlédnutí na YouTube. Prostě to u nich bylo fakt úplně jako u nás, jen s tím rozdílem, že já jsem nedokázala to co oni a o milionech shlédnutí si můžu nechat jen zdát. Každopádně Lucka začala se stejným cílem jako já. Přivést lidi k pohybu, naučit je milovat sport a dodávat tělu to správné palivo. A daří se jí to teda na jedničku, důkazem je i tahle, v pořadí už čtvrtá, kuchařka, plná zdravých receptů, krásných fotek a skvělých tipů.Z Fitshakeru mi poslali dva výtisky a jeden z nich je pro vás, tak nezapomeňte kouknout na facebook, kde běží až do čtvrtka soutěž :-) Celá komunikace s nimi byla úplně skvělá, byli milí, vstřícní a úplně mě dostali. A říkají mi Anetko, to na mě prostě platí :D
Kuchařku mám doma teprve jeden den, ale už teď vím, že se na ni nebude prášit na poličce (jako na dvacet jiných). Vyzkoušela jsem zatím čtyři recepty a dalších padesát mám založených. Najdete v ní recepty na sladké i slané snídaně, smoothies, pomazánky, svačinky, polévky, bezmasá jídla i jídla plná masa. Jsou tam taky recepty na zdravé pečivo, různé přílohy, dobroty k vínu nebo pro návštěvy. A všechno vypadá tak lakávě! Ty fotky jsou vážně jedna krásnější než druhá. U každého receptu jsou různé tipy přímo od trenérů z Fitshakeru, píšou o tom, proč jíst tohle a jak to upravit. Navíc u každého receptu najdete kalorické hodnoty, podíl makroživin a taky ikonky, podle kterých poznáte, zda je recept bez lepku/bez laktózy/vegan. Vyzkoušela jsem sice jen pár jídel, ale s čistým svědomím říkám, že jsou to všechno rychlovky a hlavně je to jednoduché, takže i když nejste ve vaření žádní mistři (stejně jako já), tak to zvládnete.


Moje verze banánového chleba :-) Byl moc dobrej a zmizel během jedné snídaně, ale nebojte, byli jsme na to čtyři :-)

Zdravé muffiny z ovesných vloček. Přidala jsem jahody a 85% čokoládu a taky zmizely rychlostí blesku. Dokonce i Lukáš (typ "bez masa to není jídlo") je moc chválil :-)
A poslední věc, kterou musím zmínit, je ta roztomilá slovenština! Já ten jazyk miluju, jako malá jsem dva roky žila přímo v Bratislavě (na Petržalce) a mluvila jsem jako rodilej slovák. Teď dám sice dohromady jednu větu, ale stejně se mi ten jazyk strašně líbí. U některých výrazů jsem se musela usmívat :-) Banány vidličkou poriadne popučíme v miske. Desiata a olovrant. Trojuholníčky. Chrumkavé tyčinky. Chrumkavý cícer k telke. Cićer a čučoriedky? To jsou prostě strašně ťuťu slova :DJe to z článku asi úplně jasný - jsem nadšená a dávám 15 čučoriedek z 10. Pokud vám dochází inspirace na zdravé vaření, nebaví vás ovesná na sto způsobů nebo kuřecí s rýží, tak tuhle knížku musíte mít. Nebudete vědět, co si uvařit/upíct dřív a to už se mi celkem dlouho nestalo.

Knihu si můžete koupit TADY :-)

Mějte se krásně, já jdu dělat další muffiny, tentokrát vajíčkový :-)

A.
SHARE:

2 komentáře

  1. Kuchařka vypadá skvěle a slovenštinu taky miluju, takže jdu na FB zkusit štěstí :-)

    www.42stupnu.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
  2. Už dlouho se snažím najít kuchařku, která by stála za to! Děkuju za tip. Z tvého popisu obou autorů (tedy jestli jsem to správně pochopila, manželé spolupracují) jsou mi oba hrozně sympatičtí! O tom, udělat si nějaký kurz také přemýšlím.. Bohužel bych to ale se svými povinnostmi nezvládla. Ale rozhodně o tom budu snít dál.. :) Miliony shlédnutí nejsou všechno, máš i bez nich krásný blog. :) Moc ráda bych tě pozvala na Give Away o Zdravý balíček, je plný dobrot!

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig