pondělí 4. ledna 2016

Nový rok a noví podvodníci

Máme za sebou další rok a se začátkem toho nového přichází klasika - předsevzetí. Spoustu lidí sice říká, že nepotřebují čekat na přelom roku a že když chtějí něco změnit, tak to prostě udělají hned, ale podle mě je to pro každého tak trochu nová příležitost. Stejně jako si říkáme "od pondělí" začnu/přestanu dělat támhleto a tohle. Teď jsme si řekli, že v roce 2016 budeme lepší. Někdo chce zhubnout nebo přibrat, spoustu lidí chce víc číst (Aneta), líp vařit (Aneta), míň se vztekat (Aneta), zdokonalit se v angličtině (Aneta), nebýt takovej choler (Aneta) a nebo třeba uběhnout maraton (ANETA! :D). S novým rokem se taky tradičně děje pár věcí, o kterých vám prostě dneska musím napsat. Plné tělocvičny, plná fitka, stroje dostávájí zabrat, protože za celej rok se na nich nevystřídalo tolik lidí, co v lednu. Na recepcích se zdvojnásobují směny a pekelně drahá členství v obřích fitness centrech jsou ještě dražší.


Stejně tak mají žně obchody se zdravou výživou a krámy se sportovním vybavením a oblečením. Všichni se do toho pustí naplno. A ze sta jich do toho fitka přestane chodit asi 99. Je to úplně normální a přirozené, já taky bojuju se spoustou věcí a půlku toho, co si naplánuju, nikdy nedotáhnu do konce, takže tady nemůžu (a ani nechci) nikoho moralizovat. Důležité je, že aspoň ten jeden zbyde :-) Je jenom jedna jediná věc, která mě na celém tohle novoročním hubnoucím boomu vytáčí. Ti zloději, kteří tvoří super skvělé jídelníčky přes internet. Ty univerzální. Na dálku...
O tomhle tématu už jsem sice psala, ale prostě musím znovu. Prosimvás, nikdy nevěřte někomu, kdo vám nabízí jídelníček přes internet. Jsou to pro mě obyčejní podvodníci, kteří vydělávájí na naivitě a zoufalství lidí. Každý člověk je jiný a je prostě nesmysl, aby jeden jídelníček (ve kterém většinou ti profíci jen vymění pár potravin a ještě větší profíci se s tím ani neobtěžují a rozesílají to ve velkém beze změny) fungoval. Možná zhubnete, ale akorát si tím ublížíte a naberete to všechno zpátky. S pár bonusovými kily navíc. A když jsem včera na facebooku zahlídla nabídku na sestavení sacharidových vln, tak mě brali všichni čerti. Tahle dieta je pro fitness závodníky, pro lidi, kteří potřebují hubnout skrz závody, ale ne pro matky od dětí, které mají pár kilo navíc po porodu. Facebookové skupiny jsou narvané k prasknutí a tisíce ženských si tam navzájem notují, jak je to super a jak za dva týdny sacharidových vln zhubly pět kilo. Nevadí jim, že jí pod svůj bazál a že se spíš odvodnily než zhubly. Prostě zhubly a to se vyplatí. Každá jedna, která tam zveřejní svou super proměnu naláká dalších sto a tvůrce téhle hrůzy si mne ruce a penízky na účtě mu jen přibýají. Nezajímá ho, že dva měsíce po absolvování sacharidových vln jeho "klientka" nabere dvakrát tolik než zhubla. A že to třeba ohrožuje její zdraví. Hlavně, že se dělá byznys.
Proč se neustále všichni snaží to nějak ošidit, když to není vůbec žádná věda? Jez zdravě a hýběj se, problém vyřešen! A pokud chceš zhubnout a nehuntovat si při tom tělo, tak běž k výživovým poradcům, kteří tomu rozumí. Normálně bych tyhle internetový experty bez licencí zakázala. Zpomal si metabolismus (v tom lepším případě) za pětset (v tom nejlepším případě)...
Držím vám všem, kteří jste se rozhodli na to jít normální a zdravou cestou, ať vydržíte a hlavně ať vás to začne bavit. Ať už jste prvního poprvé vyběhli nebo si zacvičili Jillian. Hlavně vydržte! Za 21 dní se z toho stane zvyk a vy už to budete potřebovat :-) Vyzkoušeno! :-)Mějte se hezky a užívejte si sníh!

A.
SHARE:

7 komentářů

 1. Proč se neustále všichni snaží to nějak ošidit, když to není vůbec žádná věda? Jez zdravě a hýběj se, problém vyřešen!

  Protoze lidi nechteji jednoduchy reseni, mi prijde. Nezer a cvic je moc jednoduchy, je potreba neco extra:D Mamky kolegyne v praci si kdysi nechala udelat jidelnicek pres internet a byla desne spokojena, tak mamka si to objednala taky, poslala nejaky udaje, fotky atd...jidelnicek prisel a zjistila, ze je uplne stejnej jako ten, co poslali ty jeji kolegyni, otres:D Ja proste nechapu, presne jak pises, ze normalni a zdravy clovek, co nema zadnou poruchu metabolismu potrebuje platit nekomu penize za to, aby mu ten clovek rekl, ze ma jist pravidelne, pridat zeleninu, ubrat sladky a mastny nesmysly a k tomu pravidelne sportovat....proste zahada:D

  OdpovědětVymazat
 2. Presne tak,je to mor!!!Znama vlnila a po ctyrech dnech zacala omdlivat.Zaplatila za to 700 Kč...

  OdpovědětVymazat
 3. Hahááá, to je trefný...ty reklamy na Facebooku docela ignoruju (ale když se tak nad tím zamyslím, máš pravdu, že jich je po Vánocích mnohem víc:D) ale občas mě s tím štve moje mamka.
  Jí víceméně zdravě, občas nějaký to sladký, ale jako majitelka cukrárny to přece občas ochutnat musí, že jo. No a čas od času jí chytne amok, "že je tlustá", a donese domů nějakej šílenej, drahej balíček, kde má pytlíčky s proteinovým práškem nebo nějakou supr detoxikační kúrou. Drží to pár dní, vyhodí pár tisíc a nakonec se na to stejně vykašle, protože to nemá žádnej efekt (krom toho, že jí je blbě z hladu:D). A to se u nás opakuje téměř každý rok...marně budu říkat, že to je k ničemu :D

  OdpovědětVymazat
 4. S těmi jídelníčky přes net jsi na to kápla. Jsem myslela, že jsem úplně blbá, když jsem v tom viděla nesmysl. Jak má někdo někomu, koho v životě neviděl, neměřil, dokonce s ním ani nemluvil, určit, co ten člověk potřebuje. Navíc, co mne úplně dostává do kolen, za takový prachy ... :/ prostě strašný. Nerozumím tomu. I když je to jednoduchý. Prostě byznys. Smutné.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Vytesat do kamene! tenhle článek :)

  OdpovědětVymazat
 7. Uběhnout maraton? Fakt! Jupíííí! Tak kterej? Potkáme se tam??

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig