pondělí 21. prosince 2015

Vánoční těšení

Tři dny do Vánoc, těšíte se? Já strašně! Vánoce jsem nikdy neměla moc ráda, ale od té doby, co se narodili kluci, je prožívám s nima a je to pro mě to nejhezčí období v roce a těším se na tolik věcí, že to snad ani nedokážu spočítat. Tak aspoň malý souhrn pro vás :-)


Těším se na středu, až uděláme salát, rybí polévku, naporcujeme kapra a nachystáme pomazánku na chlebíčky. Já se té pomazánky přejím, když ji budu chystat a pak dostanu nadaný, že ZASE nejím chlebíčky. Klasika :D

Těším se, až si budou kluci zase povídat s kaprem ve vaně.

Těším se na pohádky, ze kterých uslyším asi tak tři souvislé věty, protože s klukama to prostě jinak nejde. Ale Grinche, toho si pustím až večer, ať mi do toho nikdo nekecá! :D

Těším se, až ve středu večer s Lukášem (a lahví vína :D) nazdobíme stromeček a ráno uslyším cupitání z pokojíčku a následné juchání a rozzářená očička. Ježíšek přišel!

Těším se, až půjdeme společně s rodinou ve čtvrtek na hřbitov a zapálíme tam svíčky za naše blízké. A kluci tam tu pochmurnou atmosféru rozzáří svýma otázkama, který nejsou na hřbitově vůbec vhodný, ale u nich se to tak nějak promíjí. A babičky nebo dědečci, kteří tam smutně stojí u hrobů svých milovaných, se při pohledu na ty dvě malý zlobidla usmějou a bude jim o trošku líp.

Těším se, až se začne stmívat a Kája se mě asi tak petstokrát zeptá, jestli už přijde Ježíšek :D Davčovi je to zatím jedno.

Těším se, až prostřu stůl a kluci mi ho pochválí. A pak ho celej zašpiní! :D

Těším se na Lukášův přípitek a na to, jak mu do toho budou kluci pořád skákat a my dva dospěláci se budeme snažit zachovat tu sváteční atmosféru a pak to prostě vzdáme a pořádně se nacpeme. A bude nám jedno, že je salát na všem a na všech. L. nebude jednou za rok řešit, jestli mu D. zašpinil košili a Kája sní jednou v roce celé jídlo bez debat, protože Ježíšek! :D

Těším se, až kluci půjdou vyhlížet do ložnice světýlko (Ježíška) a já mezitím poletím do tajné skrýše a budu se snažit neudělat kravál (loni mi ti samozřejmě spadlo). Budu zpocená až na zadku, protože se budu bát, že mě Kája načape a taky se budu bát, že si podpálím vlasy při zapalovaní prskavek, který stejně dohoří, než stihnou kluci přijít. Načasování zatím prostě nemáme moc vychytaný, jsou to přece jenom teprve tři roky! :D

Těším se, až si ti moji tři kluci rozbalí dárky a všude budou tuny papíru a stužek a lega a autíček a krámů a mně to bude jedno, protože Vánoce!

Těším se na pátek, protože se u nás sejde celá rodina a dáme si do nosu. Kačena se zelím poprvé. Druhá bude u babičky na Štěpána :-) Držte mi palce, ať to nepokazím! Knedlík riskovat nebudu, nebojte :D

Těším se na sobotu, kdy se sejdeme u další části rodiny a bude tam stejný zmatek a kravál jako celé svátky. Ale nikomu to nebude vadit a i ti největší bručouni (ahoj dědo!) si to budou užívat, protože jsou přece Vánoce!

Těším se na příští týden, kdy se premiérově vydáme na týden na chalupu s přáteli. Seznamy jídla připraveny, rozpis služeb v kuchyni taky, ohňostroje taky. Sáňky a boby samozřejmě taky, bude totiž sněžit, už to víte? Už to víš, Ježíšku? :-) Hodláme z toho udělat tradici, tak doufám, že i když to bude plné zmatku a kraválu (šest dospělých, pět dětí, malá chalupa, ALE hodně punče a cukroví!), tak si to užijeme a vstoupíme do 2016 nejlíp, jak to půjde.

Protože 2016 bude náš. A váš taky! Už to víte? :-)


Užívejte si ten předvánoční čas naplno :-)

A.

SHARE:

13 komentářů

 1. Varis rybi polévku ještě dříve než si kluci začnou povídat s kaprem:D .. Mate jich více, nebo si kluci pokecaji u jídla? ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poradi cinnosti je vicemene nahodne!!! :D

   Vymazat
 2. Varis rybi polévku ještě dříve než si kluci začnou povídat s kaprem:D .. Mate jich více, nebo si kluci pokecaji u jídla? ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. já se nejvíc těším na štědrovečerní večeři, sice kapra nemám ráda a salát taky moc ne, ale nevařím já, a to se počítá :o)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepsi je, kdyz nemusim varit! A to je fakt malokdy :D

   Vymazat
 4. Jééé, to je hezký :)
  Kdybych měla vyjmenovat všechno, na co se těším, byl by z toho taky dlouhatánskej článek :D Ale nejvíc asi na štědrodenní dlouhou procházku, na rodinnou pohodu a na babiččinu rybí polívku s hromadou smažených houstiček :D

  OdpovědětVymazat
 5. S tema detma to je fakt uplne neco jinyho, asi se Vam tam na svatky nastehuju!:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lukas rika KLIDNE! Stejne je tu s nama kazdej den a uz nekarolinuj!:D

   Vymazat
 6. Krásně si to napsala! Také se těším na pohádky, pohodu a hlavně na to, že si odpočinu :)

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezky napsané :) moc se těším na zítřejší koukání na telku s cukrovím v ruce :D Přeji ty nejkrásnější Vánoce!!

  Life By Peggie

  OdpovědětVymazat
 8. Tak toto bol asi ten najkrajší opis Vianoc aký som kedy citala...prekrásne a užite si ten týždeň na chate ;) pripomenulo mi to S tebou mne baví svet ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig