čtvrtek 26. listopadu 2015

Knižní Vánoce I. část

Dokážete se představit Vánoce bez knížek? Já ani náhodou. Když pod stromečkem nejsou zabalené knihy a ponožky, nejsou to u nás ty pravé Vánoce :-) Dnes bych vám ráda ukázala můj výběr z knihkupectví Martinus. Najdu tam většinou všechno, co hledám a celkově se mi jejich přístup k zákazníkovi moc líbí. Píšou o knihách blog, točí videa a celkově jde prostě vidět, že knihy milujou. Na jejich instagramu a facebooku najdete plno inspirace a tipů...Víc takových :-)

Pro tatínka/manžela/přítele/dědu

Bear Grylls

S jakoukoli knížkou od tohoto autora nešlápnete vedle a pokud máte kolem sebe nějakou dobrodružnou ženu, tak se jí  určitě taky zavděčíte. Já mám tyhle knížky ráda moc :-)

Příběhy skutečné odvahy


VzhůruSuzanne Collins: Hunger Games


Loni jsem tenhle komplet koupila L. a nemohl se odtrhnout. Možná bude lepší spíš pro mladší generace.

Jo Nesbo: Syn


Pokud má rád dektektivky, tak mu novým Nesbem určitě uděláte radost :-)

Ashlee Vance: Elon Musk


Životopis téhle legendy se bude líbit hlavně technicky založeným chlapům, ale příběh jeho života je zajímavý úplně pro všechny.

Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel


Tato kniha udělala loni mýmu dědečkovi asi největší radost! Říkal, že se smál skoro po celou dobu čtení. Já jsem z knihy až tak unešená nebyla, ale sranda to je, to zas jo :-)

Roman Vaněk: Pražská kuchařka


Jestli rád vaří, tak tohle se mu bude líbit URČITĚ! :-)

Hugh Johnson, Jancis Robinson: Světový atlas vína


Pro milovníky vína je tahle nádherná kniha jako dělaná. Spoustu map, krásných fotek a hromada informací. Třeba pro rodiče je to úžasný dárek :-)

Pro maminku/babičku/kamarádku

Doporučuju mrknout se na články s názvem "Tipy na knihy" tady u mě na blogu, každou jednu knížku vřele doporučuju a máte u nich i přímo prokliky, kde objednat. V tomto článku vám doporučím knihy, které jsem sice sama zatím nečetla, ale nezlobila bych se, kdybych je pod stromečkem našla :-)

Laurent Gounelle: Bůh chodí po světě vždycky inkognito


Tuhle knížku jsem viděla u Ilči na blogu a vypadá fakt dobře. Celkově mám její knižní tipy ráda, takže pokud její blog neznáte, šup tam :-)

Sylva Vespalcová: Jak přežít v kostce


Milá a vtipná knížka, která vám radí, jak přežít dospělácký svět pomocí dětských rad :-)

Charlie Lovett: První dojmy


Román o knihách a lásce, co víc si přát?

Stefan Bollmann: Ženy a knihy


Ideální kniha pro všechny ženy, které mají rády knihy. Překvapivě :D

Viktorie Hanišová: Anežka


Čtenáři Petry Soukupové si prý tuto knihu zamilují. Popis vypadá fakt dobře, bude to silný příběh a ty já ráda!

Karin Slaughter: Krásný holky


Tento thriller vychválila Gillian Flynn (autorka Zmizelé) až do nebes, tak to přece musí stát za to :-)

Pavel Renčín: Vězněná


Trošku toho strašidelna a ještě navíc od českého spisovatele! Už jen ta obálka mě trošku děsí :D

Sascha Arango: Pravda a jiné lži


Zase další thriller, já vím já vím. Ale myslím si (doufám!), že nejsem jediná ženská, která má tenhle žánr asi nejradši ze všech. I když si ráda občas přečtu nějakej slaďák, tak tohle u mě určitě převládá...A tenhle vypadá obzvlášť napínavě! :-)

Eva Urbaníková: Nakresli mi vítr


Přiznám se, že jsem od této spisovatelky ještě nic nečetla, i když na ni slyším samou chválu. Třeba od mojí babičky nebo u Kristinky na blogu :-) Nemohla jsem se rozhodnout, kterou knihu si od ní vybrat. Lákaly mě Ztracené, ale nakonec to vyhrála tato novinka z vězeňského prostředí. Už ji mám objednanou, tak se těším, až se začtu :-)

Nějak jsem se rozjela, že? Když jde o knížky, tak se vždycky jaksi zapomenu. Doufám, že jsem vás něčím inspirovala a nezapomeňte, že ke každé objednávce dostanete poukaz, díky kterému můžete svým milým darovat více času na čtení. A to ocení možná ještě víc, než ponožky :DBěhem tohoto týdne přidám ještě tipy na knihy pro děti a taky pro běžce :-) A vy mi napište, jaké knihy letos budete darovat vy a kterou knihu si přejete najít pod stromečkem úplně nejvíc? :-)

Mějte se krásně!

A.


SHARE:

4 komentáře

 1. Jasně, Vánoce bez knížek nemůžou být. Ženy a knihy a Anežka se asi dostanou na můj dopis ježíškovi :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Anet, asi polovinu těhle knížek mám taky na wishlistu :-D nejvíc se těším domů na svojí knihovnu <3 hlavně u nás v Nymburce máme v knihovně výprodej knížek za 1kč co knihovna vyřazuje, nebo co tam lidi nosí z domu, takže už mi mamka nakoupila asi 20 knížek za tu dobu co jsem pryč, no nemůžu se dočkat, vánoce strávím u pohádek na gauči nebo s knížkou v ruce a budu se cpát dobrůtkama :-D a těším se na tipy knížek pro běžce! měj se krásně, Anet.

  OdpovědětVymazat
 3. HUnger games prostě zbožňuju :D :) !

  runeatandtravel.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Bůh chodí po světě vždycky inkognito bych si taky chtěla přečíst :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig