středa 21. října 2015

Tipy na knihy VI. - láska, válka, smutek i šťastné konce

Prosím, neptejte se mě, kterou z těchto knih si přečíst, protože je prostě musíte mít všechny! Všechny tři vás pohladí i napnou a po přečtení je budete mít v hlavě ještě hodně dlouho :-)

Jsou světla, která nevidíme


Tato kniha byla oceněna Pulitzerovou cenou právem! Autor ji opravdu vybrousil k dokonalosti. Popis lidí, věcí, pocitů, pachů, smrti, lásky. Prostě skvělé dílo. Prolíná se zde příběh slepé dívky a německého chlapce, který je naverbován do války jako radista. Jejich rozdílné životy se nakonec spojí a i když jen na malou chvíli, ovlivní je to strašně moc.

Z lásky k vám


Jsou knihy, do kterých se mi moc nechce. Třeba právě romány od ženských autorek mě dřív ani trochu nelákaly a vůbec jsem je nevyhledávala. Po přečtení anotace k této knize jsem ale byla děsně zvědavá a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celé dny jsem nemyslela na nic jiného, než na to, jak to celé dopadne. Kniha je o zdánlivě dokonalé rodince - žena v domácnosti, úspěšný manžel, dvě děti. Manželé se pusinkují, pořádají oslavy plné skvělého jídla ve svém dokonale uklizeném domě a všichni jim pořád říkají, jak úžasný život vedou. Jenže jednoho dne manželka svého "dokonalého" muže zabije. Proč? Přečtěte si tu knihu, prosím, prostě si ji přečtěte. Je hodně hodně dobrá. Mluvila jsem o ní tak dlouho, že jsem nakonec k přečtení přesvědčila i Lukáše!

Myšky v kuchyni


Krásná knížka, kterou jsem zhltla ve vlaku po cestě do Prahy. Hlavní hrdinka je kuchařka, která má svůj život naplánovaný do posledního puntíku. Včetně miminka. Všechno jde podle jejích představ, ale po porodu se zjistí, že její dcera je těžce fyzicky i mentálně postižená. Láska k dítěti se pere s nenávistí a beznadějí. Bude se vám chtít brečet, ale taky smát. Celý děj je proložen recepty, jídlem a nádhernou francouzskou krajinou. Přečtěte si ji, úspěch zaručen :-)

Co v poslední době "dostalo" vás? Těším se na vaše tipy :-)

Čtení zdar!

A.
SHARE:

6 komentářů

 1. Všechny tři knížky vypadají skvěle! Nemůžu se dočkat, až si nějakou z nich přečtu! :-) Moc děkuji za tipy, vždycky u tebe najdu plno inspirace, nejen u knížek :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ty druhé dvě knížky se mi budou určitě líbit, kupuju :-D Mě se hodně líbila knížka Big little lies od Liane Moriarty. Nic není tak, jak to vypadá a každý má nějakou minulost, která ovlivňuje jeho chování. A taky jak je lehké podlehnout drbům a soudit ostatní, i když je vůbec neznám. To všechno se odehrává na předměstí Sydney. Byla to třetí knížka, kterou jsem od autorky četla a všechny se mi líbily :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Anetko, na "Myšky" jsem koukala snad už stokrát a vždycky jsem vybrala něco jiného :D Tak teď už teda vezmu a basta fidly :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Urcite vem, nebudes litovat. A mrkni na ten Okamzik vseho, to se zrovna Tobe urcite bude libit! :)

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig