úterý 27. října 2015

Dreams come true

V článku o mém vysněném povolání jsem vám psala, že na jednom ze svých snů pracuju a že vám časem prozradím, o co jde. Nebude to sice hned ze startu v tak velkém stylu, jaký bych si představovala, ale co není, může být a já doufám, že se krůček po krůčku dopracuju až tam, kam chci. I když je za tím spousta dřiny a probdělých nocí. Jsem totiž děsnej posera a kdybych kolem sebe neměla takové lidi, jaké mám, vůbec bych se do toho nepustila. Oni mi dodali odvahu, nakopli mě a naučili mě mít koule. V první řadě je to samozřejmě Lukáš, protože bez něj by nešlo prostě nic. A když píšu nic, myslím tím opravdu nic :-) Píšu to sem pořád dokola, já vím, ale on je nejlepší. Dál je to samozřejmě moje rodina. Rodiče, prarodiče, tety, strejdové, prostě všichni. Podporují mě, věří mi a dodávájí mi odvahu, což zrovna já potřebuju nejvíc. A velký dík patří samozřejmě mým kamarádům, kteří mi radí a vždycky mi řeknou, co si myslí, i když to třeba někdy nechci slyšet.
Konec sentimentálního okénka! Jdeme k věci :-)

Udělala jsem si trenérský kurz s akreditací MŠMT a troufám si říct, že jsem se učila od těch (pro mě) nejlepších. Kurz jsem absolvovala u Zuzky Kubáňové, která má trenérskou školu a specializuje se na funkční trénink, posilování s vlastní vahou, TRX, core atd. Spolupracuje s klukama, kteří se věnují kalisthenice (při tomto cvičení používáte jako zátěž jen váhu vlastního těla, pracujete na vytrvalosti, ohebnosti, síle a učíte se, jak cviky provádět technicky správně, jak zapojovat ty správné svaly a prostě poznáváte svoje tělo), s doktorkou, která učí anatomii, s lidmi kolem výživy (každý z nich jede na něco jiného, takže jsme řešili úplně všechno od palea až po sacharidovou stravu). Každý jeden člověk v tomhle týmu je podle mě na správném místě a já musím říct, že jsem pokaždé odcházela s hlavou jako balon, s tunou informací a hlavně - spokojená. Všichni byli milí, byla s nimi sranda, nikdo si na nic nehrál, nikdo se nepovyšoval (což jsem u některých trenérů taky zažila) a bylo vidět, že je to baví, že nám chtějí předat co nejvíc. Někteří z nich si během pětihodinových bloků ani neodskočili, jak se do toho zabrali.
Probírali jsme teorii, ale hlavně praxi a to je podle mě nejdůležitější. Anatomii, výživu a tyhle teoretické věci jsme probrali, ale samozřejmě jsem se je musela nadrtit doma. Ale jak pracovat s lidmi, jak poznat a napravit jejich dysbalance, jak jim sestavit trénink a hromadu dalších věcí? To se z knížek nebo z youtube fakt nedozvíte.
Učili jsme se, jak se protahovat. Trvalo to asi tři hodiny a byla jsem nadřená víc, než po deseti kilometrech běhu. Musím se přiznat, že jsem stretching vždycky trochu šidila (a taky to tam na mně bylo dost poznat), ale po tomhle kurzu si každý večer najdu aspoň půl hodiny a pořádně se protáhnu. Zkuste to taky, tělo vám to vrátí. A je super, že každým dnem cítím zlepšení a jde to líp a líp. V téhle části kurzu jsme právě řešili i zmíněné dysbalance. Jak pozná trenér na svém klientovi, co má kde zkrácené? A jak s tím pracovat? Které cviky omezit a které zapojit? Nikdy jsem tohle na žádné lekci nezažila a myslím si, že je to velká chyba.
Hodně jsme se věnovali taky sestavování tréninků. Od intervalových až po kruhové. A zas a znovu v praxi. Jak sestavit trénink fotbalistovi, který chce zapracovat na výbušnosti? A jak bude trénovat paní, která má osteoporózu nebo inkontinenci? Jak těmto lidem pomoct a hlavně neublížit?
Rozpitvali jsme dřep, klik, shyb, dip. Naučili jsme se, jak se tyto cviky postupně naučit a hlavně jak je dělat správně. Které svaly zapojit, jak stát, jak se hýbat. Prostě fakt úplně detailně a i když nám z toho v tu chvíli šla hlava kolem, hltali jsme každé slovo. Tyhle cviky prostě nejsou o rychlosti. Není to o tom, kolik dřepů tam nasekáte za minutu nebo kolikrát sebou mrsknete u shybů. Jsou o technice, o správném provedení. A teprve až je začnete dělat správně, tak to má smysl.
Jeden celý blok jsme se věnovali jen aktivaci a posilování středu těla (core), což je věc, která se podle mě u nás dost zanedbává. Nebo jsem jen chodila na špatné lekce? Patří sem vzpřimovač páteře, příčný sval břišní, pánevní dno a bránice. Tohle hluboké kosterní svalstvo nám stabilizuje páteř, máme díky němu správné držení těla a hlavně bychom ho měli zapojovat při každém cviku. Je to prostě takový náš držák. Je rozdíl být v planku "jen tak" a nebo se zapojeným core. Samozřejmě jsem si to hned musela vyzkoušet na Lukášovi a ten nevěřil tomu, že i když vpodstatě "nic nedělá", tak to strašně bolí. Chtěli byste článek zaměřený jen na core?
Nejradši bych vám sem prostě napsala úplně všechno, jsem nadšená a plná motivace a informací, které chci předávat dál.

Zuzanka a dárečky :D

Naučila jsem se toho hodně, ale všechno je o lidech. Sešli jsme se vážně skvělá parta v úžasně milým prostředí (TADY) a kdybych byla z Prahy, tak jsem tam navezená dvakrát denně. Určitě na to mrkněte, mají skupinové i individuální lekce a dokonce trénují i děti. Nás trénoval Honza a Bob, ty vám doporučuju všema deseti a zaručuju, že nudit se rozhodně nebudete. Chvílema jsme ani nemohli mluvit, jak jsme se smáli :-) Jinak trenérskou školu najdete TADY a za vším stojí Zuzka Kubáňová, která je prostě úžasná. Milá, večně vysmátá, plná elánu a stíhající tolik věcí, že se tomu nechce věřit. Já vím, že je to dneska samý superlativ, ale já si prostě nemůžu pomoct. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mým životě a fakt mě to strašně moc nabilo. Děkuju! A taky děkuju holkám, se kterýma jsem kurz absolvovala a malej vzkaz pro vás děvčata - BĚHEJTE!!! :D


A co bude dál? Momentálně trávíme s L. večery nad papírama a probíráme detaily, zkouším si na něm tréninky, protahuju ho (:D pubertální Aneta se ve mně ozvala) a prostě to ladíme. Kudy chodím, tudy přemýšlím, vymyšlím, píšu, kreslím, škrtám, sním, představuju si a těším se. Neskutečně se těším, až to všechno pustím do světa a až to celé vypukne.
Už ať to je! :-)

Moje poslední dnešní díky patří vám, protože jste mi psali na facebooku, na instagramu i v mailech, že mi gratulujete k dokončení kurzu a že máte radost a myslíte na mě a držíte mi palce. Je to neuvěřitelný, protože mě vlastně vůbec neznáte, ale stejně mi to přejete. Je to od vás moc hezký a za ty palce děkuju, budu jich potřebovat ještě spoooustu. Děkuju! :-)

A.

SHARE:

17 komentářů

 1. Skvělé, úžasné!!! Mám úplně radost s tebou :-) Musíte mít teď zajímavé večery :-D Článek o core určitě ano a klidně i jeden o protahování, ráda se něco přiučím. Já se protahuje celkem poctivě a mám to ráda, protože ten pocit potom je fajn a určitě mi to pomáhá.

  OdpovědětVymazat
 2. Mne se nejvic libi ty "fitness" uplatky, tak to ma byt!!!:D Protahovani flakaj vsichni, porad se nestacim divit, jak lidem nevadi, ze jsou tak zkraceni, ze treba ani neudleaji drep s rovnymi zady, nebo se nedotknout ani spicek....ale nam hypermobilnim se to keca:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mne to moc nevadilo! Ale uz na tom pracuju :D

   Vymazat
 3. Jéééé, to se hezky četlo :)
  Taky by se mi líbil článek o protahování, na to jsem hrozný lempl. (A nebo nám uděláš s Bětkou soukromou lekci, až k vám přijedem kroužkovat ledňáčky!:D)

  OdpovědětVymazat
 4. Já a moje core už se na tebe taky těšíme! :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Moc ti gratuluju a na článek o core se těším! Protahování se flákám, ale pořád myslím na to, jak ho flákat přestanu :-D Měj se hezky! Anet. http://aonway.com/

  OdpovědětVymazat
 6. Haha, protahování je kapitola sama pro sebe :D - snazim se aspoň trochu po každém běhu protáhnout, každopádně ted na józe vidím, jaké mám ještě mezery :D :D ...

  Jinak ti také dodatečně gratuluju k úspěšnému ukončení kurzu a hlavně ti přeju ten nejlepší start ve tvé vysněné práci! Není lepší pocit než dělat to, co tě baví a naplňuje! :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc dekuju :) Snad se z toho jednou stane prace snu :)

   Vymazat
 7. Parada!!! Taky gratulace!!!

  Je fajn a SUPER dulezity si plnit sny!

  OdpovědětVymazat
 8. Super, super a ještě jednou super!! Budeš brát i meziměstský klienty? 😉

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig