úterý 21. července 2015

Tipy na knihy III.

Dnes bych vám ráda ukázala čtyři knihy, které mě v poslední době úplně nadchly. Vy víte, že čtení miluju a nedokážu si bez něj představit jediný den. Většinou se k tomu sice dostanu až večer před spaním a i když jsem unavená a měla bych radši spát, tak se většinou nemůžu odtrhnout. Ještě pár stránek, dočtu tuhle kapitolu a nebo ještě jednu. Však to určitě znáte :-)

Chrissie Wellington: Život bez hranic

Skvěle a čtivě napsaná kniha o obyčejné holce, která nikdy ve sportu nevynikala, ale díky svojí cílevědomosti a pevné vůli se stala vrcholovou sportovkyní až ve 29 letech. Chrissie začala triatlonem, ale brzy přesedlala na ironmany, ve kterých od té doby exceluje. Je čtyřnásobnou mistryní světa a každý rok překonává jak svoje osobní rekordy, tak rekordy různých tratí. Upřímně, já si vůbec nedokážu představit, že jednou uběhnu maraton, natož, abych si dala několik kilometrů plavání, potom ujela na kole asi 180 km a na závěr si zaběhla 42 km. Neuvěřitelné a obdivuhodné! Chrissie je sice trochu hipísačka a s některými jejími názory úplně nesouhlasím, ale jinak se mi kniha moc líbila a pokud máte rádi sport a potřebujete trochu nakopnout a hecnout, jděte do ní. Objednat si ji můžete třeba z Martinusu, který vám doporučuji vlastně pořád :D


Cecelia Ahern: Thanks for the Memories

Úžásná "pohádka", od které se nebudete moci odtrhnout! Je vtipná, milá, čistá. Prostě skvělá! Od této autorky jsem četla knihu PS: I love you a One Hundred Names a ani jedna mě nezklamala, avšak tato je prostě skvostná. Narazila jsem na ní v TOMTO článku u Kristinky, určitě mrkněte.


Meg Jay: The Defining Decade

Kniha o tom, jak moc velkou roli hraje v našem životě období mezi 20. a 30. rokem. Přiznám se, že jsem se trochu bála angličtiny, hlavně těch odbornějších názvů, ale bylo to zbytečné. Kniha je napsaná srozumitelně a díky příběhům autorčiných pacientů vás bude moc bavit. Určitě si díky ní uvědomíte, jak zbytečně ve svém životě ztrácíte čas a že některé věci by se neměly odkládat, i když je to zrovna moderní.


Amy Chua: Battle Hymn of the Tiger Mother

Parádní kniha nejen pro rodiče. Autorka v ní popisuje, jak vychovávala svoje dcery "čínským" způsobem, čili přísnost, dril a dřina. Vysvětluje také rozdíly právě mezi "čínskou" výchovou a výchovou západních rodičů. Zhltla jsem ji za dva dny a dala mi opravdu hodně. Já jsem typ matky, která dbá na výchovu a určitě nesouhlasím s tím, že by dítě mělo mít absolutní volnost a nemělo by se do ničeho nutit. Vyžaduju, aby kluci dodržovali zásady slušného chování a aby si uvědomovali, co je správné. Nepochopím, že je některým rodičům fuk, jestli jejich dítě umí zdravit/děkovat/prosit atd. Bohužel je to v dnešní době čím dál častější. Samozřejmě neplánuji nutit svoje děti hrát šest hodin denně na klavír/housle a nemíním jim zakazovat kamarády nebo školní akce (což je právě v "čínské" výchově běžné), ale v některých věcech je podle mě přísnost a důslednost nutná.


Poslední dvě knihy mi doporučila Karolína, což je pro mě bezedná studnice knižních a cestovatelských tipů, takže pokud nevíte co číst, šup k ní :-)

Doufám, že jsem vás inspirovala a dejte mi vědět, co právě čtete. Já si s sebou beru na dovolenou pět knih a doufám, že je tam stihnu všechny :-)

Mějte se hezky. 

A.

SHARE:

9 komentářů

 1. Jééé, ty máš "vzpomínky" v originále, to je nádhera :) Také si chci dokoupit anglickou edici, do sbírky :))

  OdpovědětVymazat
 2. Tak o čínský výchově bych asi číst nezvládla, ale já jsem matka Kozoroh a ty jsou prý hodně přísné, což já asi budu:D :D Ale ty ostatní knížky vypadají skvěle!!!! :)

  OdpovědětVymazat
 3. běda, jak mi uděláš ošklivou kartičku k narozeninám, taky ji mrsknu do koše, jako Amy! Já přidávám na seznam Život bez hranic. Ne, že bych běhala dál, jak na tramvaj, ale příběh jako takový mě moc láká!!

  OdpovědětVymazat
 4. Any, občas na tvůj blog zajdu, když je čas... a musím říct, že jsi fakt čtivá a suprově. A dnes, když je to o knihách na dovču - musím přidat i svůj tip na fakt letní a zcela nenáročnou pohodovku - autor - Evžen Boček
  - titul - Poslední Aristokratka a Aristokratka ve varu
  a ikdyž o těchto knížkách jedna recenze říká, že je to o vtipné kaši jenž přetekla, já se smála jako o život... a hlavně v letadle to bylo dost pobuřující... asi - bo se na mě nejeden pasažér divně koukal...

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tiger motrer jsem precetla za dva dny. V necem ma asi pravdu, ale neco je tvrde i na me, treba zrovna ta karticka k narozeninam. Libila se mi myslenka, ze cinani si mysli o svych detech, ze jsou silne a oni je nemuzou zlomit ani takovou vychovou, zatimco zapadaci se porad boji o sebeuctu vlastnich deti a predpokladaji o nich, ze je vsechno slozi. Neco na tom bude. Davam 3,5/5.

  OdpovědětVymazat
 6. Život bez hranic musím mít!
  Řekla jsem si, že si každý měsíc koupím alespoň jednu knížku, abych si mohla postupně budouvat obří a krásnou knihovnu :D Za červenec to byly Příběhy skutečné odvahy (skvělý, moc doporučuju!!!) a tahle bude asi moje srpnová. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Super tipy! Nejvíc mě zaujalo The defining decade. Sice mám před státnicema, takže na čtení zase tolik času není, ale zase na druhou stranu nějaká ta motivace je zrovna teď potřeba. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Super super, první knížka je naprosto super :) já četla Strach je přítel vítězů, moc doporučuji :)
  www.deelays.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 9. Život bez hranic zní skvěle, sama jsem ke sportu nikdy neměla vztah a nalezla jsem k němu cestu asi před půl rokem, takže čtení o někom tak ambiciózním zní zajímavě. A na Martinus mám zrovna slevu, takže... :D The Defining Decade vypadá taky zajímavě, každopádně na to si ještě chvíli počkám. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig