pondělí 29. června 2015

Běhej Lesy - Bílá

Je sobota osm ráno a já přijíždím do krásné vesnice v Beskydech. Jmenuje se Bílá a 8. srpna v ní odstartuje jeden ze série závodů Běhej lesy. Dnes budeme natáčet propagační video pro tento závod, vůbec netuším, co mě čeká a jak to bude probíhat. Sraz máme u hotelu Bauer, seznamuji se s šéfkou téhle akce Luckou, což je mladá kočka, která běhá zásadně v růžové barvě a pořád se směje (čekala jsem manažerku kolem čtyřiceti let), kameramanem Patrikem, což je skrytý běžecký talent (předpokládala jsem, že tam na nás bude čekat celý štáb, od klapky až po osvětlovače, haha) a Honzou, mým dnešním běžeckým parťákem a hercem každým coulem! Vypadá to na super bandu a hned ze startu se smějeme a bavíme, jako bychom se znali už pár let.


Natočíme pár záběrů v hotelové restauraci a přesouváme se na pokoj. Cestou potkáváme několik postarších párů a rodin s dětmi, dívají se na nás takovým způsobem, že přesně vím, co si myslí. Dvě holky s klukem a kameraman jdou do hotelového pokoje, co tam asi budou natáčet? Běžecké video je určitě nenapadlo. Natočíme pár záběrů i tady, převlečeme se do běžeckého a jdeme na lanovku. Lucka nás upozorňuje, že na lanovce dnes asi pojedeme víckrát, ale nakonec z toho je jen pět jízd. Po cestě dolů jsem měla fakt lepa a byla mi pěkná zima, možná by pro mě bylo lepší to seběhnout. Patrik natáčí mě a Honzu, Lysou horu, naše nohy, hlavy a dělá u toho takové pózy, že ho chvílema musím přidržovat, protože se bojím, že spadne dolů. Výbuchy smíchu nás provází po celou dobu, hláška střídá hlášku a Lucku nejvíc baví náš moravský přízvuk. Nechápu, co je divného a směšného na slovech běžijou, musijou, aji :D


Po lanovce se přesouváme do lesa, kudy se celý závod poběží a začínáme konečně běhat. Nahoru po srázu, dolů ze srázu a pěkně třikrát, dokud není P. spokojený se záběrem. Potom zase po jíne stezce a nahoru dolů, nahoru dolů. Po téhle cestě a do tamté zatáčky, zase třikrát. Po poli, plném děr a zpátky. Bahnem a jehličím. Lucka piští, vidí srnku, nutíme Patrika, ať ji natočí, nechce. Celou dobu se mu snažíme vnutit záběry všech zvířat, které potkáme. Nechce ani čápa, ani žabku, prostě nic. Lucka si aspoň všechno fotí, je to taková mladá ekoložka. Pán s dronem to ale zabije hláškou: "To je ale krásná kytička a rozkošná žabička! A pak sem natáhneš 1000 Pražáků, kteří to všechno rozšlapou!" :D Následují sprinty, doběhy do cíle, nohy už mě docela bolí. Honza mě celou dobu upozorňuje na pár desítek chyb v mojí technice, radí mi co a jak a opravdu jsem se od něj spoustu věcí přiučila. Už se nemůžu dočkat, až se najím a pořádně napiju. Kolem třetí máme hotovo a sjíždíme naposledy lanovkou dolů, humor nás neopouští, i když už jsme všichni pěkně utahaní. Naposledy se kocháme výhledem na Lysou horu a na celou tu nádheru kolem nás. Jsem moc ráda, že jsem si jako svůj první závod v životě vybrala zrovna tenhle a už se nemůžu dočkat, až se za pár týdnů postavím na start.
Jdeme společně na oběd a řešíme, jak jinak, běh a běžecké boty a závody. Kolem čtvrté se rozcházíme a čeká nás cesta domů, já už se těším jak malá. Kluci to, jako obvykle, zvládli bravurně a po mém příjezdu to vypadá, že jsem tady vůbec nechyběla. Byl to parádní den a jsem moc zvědavá na video, doufám, že se tam neobjeví záběry, na kterých jsem zakopla nebo se mi nohy zamotaly do sebe :D

Selfíčko z lanovky nesmí chybět!
Užijte si den a vidíme se v Bílé! Registrovat se můžete TADY :-)

A.


SHARE:

7 komentářů

 1. Anet, ty hanácké koncovky jsou prostě boží :-D Doufám, že budou i v tom videu :-D A ten závod mě začíná lákat čím dál víc :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bětko, v tom videu budu jen behat, zadny mluveni...kazdej by z myho prizvuku asi nebyl tak nadsenej jako Ty :D ale dekuju a doufam, ze se v Bile potkame:)

   Vymazat
  2. Vsichni se v Bile potkame! Ja se tesiiiiiiim!!

   Vymazat
 2. No teda, já snad nakonec ještě začnu běhat :o) vždycky když potkávám běžce, tak vypadají tak soustředěně a zadumaně a ona je to zatím taková sranda :oD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To neni mozny, vsichni bezci jsou veseli a usmevavi!:)

   Vymazat
 3. To vypadá sakramentsky lákavě! :D Beskydy mám ze severních Čech krapet z ruky, ale dost vážně přemýšlím o Jizerské 50 run :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verco, pojed taky do Bile!! :) Udelame behaci sraz :)

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig