pondělí 18. května 2015

Článek plný radosti

V sobotu večer jsem tak strašně vynervovaná, že bych to nejradši celé odpískala, ale naštěstí mám nejlepšího manžela na světě, který mě vždycky hodí zpátky do pohody :-)

Vojta Bernatský (asi nejpozitivnější člověk, jakého jsem kdy poznala) a mistryně světa v běhu na 800 m Lída Formanová


Před spaním si nastavuju tři budíky na 4:20 a protože jsem s budíkem nevstávala asi tři roky (pořídila jsem si totiž dva malé roztomilé chodící budíky), tak zkouším asi pětkrát po sobě, jestli funguje a jestli mi zazvoní i když mám vyplé zvonění. Blázen. Taška nachystaná, hromádka oblečení na cestu taky a pokouším se usnout. Nakonec se ale půlku noci převaluju a v hlavě si přehrávám nejšílenější scénáře typu...ujede mi vlak/někdo mě okrade/někdo mě zabije/někdo mě znásilní a zabije/nedojedu na místo včas/při běhu zakopnu/při běhu zkolabuju/nevyberou mě/vyberou mě a při certifikaci zakopnu atd.
Ráno nesnídám a těším se, jak si na nádraží koupím kafe a ještě teplej koblížek. Kafe je samozřejmě odporný, koblížek nemají a stupeň mojí ranní nas*****ti začíná být nebezpečnej. Sedám si do vlaku a objednávám si kafe a sendvič. Oboje je hnusný, ale mám Forbes a ten mi zlepší náladu, i když jsem hladová. Měla jsem si udělat tu svačinu.

Tohle číslo časopisu Forbes je super, ale které ne, že?

Nádráží v Praze mě děsí a bojím se, i když je osm ráno. Měla bych přestat číst ty knihy o psychopatech a vraždách. Tvářím se, že vím kam jít, ale vůbec netuším, kde je tramvajová zastávka a tak jdu tam, kam jde nejvíc lidí. Vidím zastávku. Podle pokynů mám nasednout na tramvaj číslo 26, která má jet za tři minuty. Pěkně mi to vychází. Přijíždí tramvaj, nasedám do ní a zároveň panikařím, že mi ještě nepřišel sms lístek. Po dvou zastávkách se dívám, v jakém sedím čísle. 9. Panika. Vysedám a vracím se na nádraží. Blondýna. Tentokrát už nasedám do správné tramvaje a po deseti minutách jsem v cíli. Vystoupím a Running Mall nikde. Jdu nahoru, až dojdu na konec ulice a pořád nic. Ptám se pana taxikáře, jestli neví. Ví. Je to přesně na druhé straně. Jdu dolů a za chvíli vidím cíl. Hurá. Je 9.15 a sraz máme 9.45, tak se chvíli procházím kolem a strašně nenápadně se dívám, kdo vchází dovnitř. Samí sporťáci. Překvapivě.
O půl desáté vcházím dovnitř i já, vyzvedávám si tričko, ručník, knihu a sedám si. Všichni jsou v družném hovoru a já sedím a čučím. Pomoc.
V deset hodin se jdeme převléct. Mám číslo 21!!! To je znamení. Kája se narodil 21.2., Davča 21.11. a já 2.1. Určitě je to znamení. Jsem blázen.
Během půl hodiny je nám představen projekt a celková vize toho, jak by to "rozběhávání Česka" mělo vypadat. Časem vám určitě prozradím víc, ale už teď vám můžu říct, že to bude vážně pecka! Pokud pořád váháte, jestli s běháním začít, tohle vás definitivně přesvědčí. Celou akci pořádá RunCzech, Mattoni a Adidas. Kombinace těchto tří elementů prostě nemůže zklamat! Speciálně pro tuhle akci vznikla i nová běžecká aplikace. Máte se na co těšit!
Kolem jedenácté hodiny si jdeme zaběhat do Stromovky a zároveň máme malé "pohovory" s porotci. O běhu, o motivaci, o tom, proč bychom chtěli dělat bežecké kouče. Plácám samozřejmě páté přes deváté a z té nervozity málem chytám křeč do tváře, ale asi to tak hrozné nebylo. Běh Stromovkou byl úžasný, zaběhali jsme si fakt parádně, všude kolem zeleň, mírné kopečky, super tempo. A hlavně! Sešlo se nás (adeptů na kouče) kolem 45 a úplně všichni byli usměvaví, příjemní a kamarádští. Říkám to pořád, běžce poznáte na první pohled, protože celý září. A když se sejde tolik běžců pohromadě, je to ta nejlepší společnost.
Po běhu odcházíme zpátky do Running Mallu na raut a na vyhlášení, když v tom někdo volá, že číslo 21 a další tři mají zůstat v parku. Pomoc. Přemýšlím, co jsem provedla a že jsem asi běžela blbě. Achjo Any :D Ale nakonec po nás chtějí "jen" natočit krátké spoty. Vykřikuju hesla při běhu, jsem všechno, jen ne přirozená, ale nakonec to nějak dáme do kupy.  To bude ostuda.
Každopádně nejkrásnější z celého dne byl závěr. Vyhlašování vybraných koučů. A nejen proto, že jsem byla jedním z nich. Kdybyste viděli to nadšení lidí, kteří byli vybráni. Slzy v očích, skákání, radování se. Celá ta místnost byla prosycena štěstím a radostí. Všichni jsme tleskali, gratulovali si a radovali se společně. Prostě paráda!
Zbývaly mi dvě hodiny do odjezdu vlaku (který měl ještě navíc hodinu zpoždění, zdravím České dráhy!), takže jsem se vydala do Palladia do Running sushi. Za 300 Kč můžete sníst třeba tři tuny sushi a dobrot, které kolem vás jezdí na malých talířcích. Díky Markétce za tip. A potom jsem si, jako správná blogerka, dala kafe ve Stárbaksu. Nesuďte mě, ale White Chocolate Mocha je prostě nejlepší.  Pak už mě čekaly tři nekonečné hodiny ve vlaku a doma dvě voňavá spící miminka. Lukáš je prostě neskutečnej.
Během tohoto týdne by se ke mně měly dostat oficiální fotky z akce, tak vám je potom určitě ukážu. Pokud budou publikovatelné :D
Mějte se hezky :-)

A.

PS: Vím, že je tento článek na moje poměry až moc růžový a sluníčkový, ale tentokrát jsem si nemohla pomoct. Byl to skvělý den a já jsem tak šťastná, že jsem to dokázala! Muselo to ven :-)

PS2: Moje příjmení opravdu vzbudilo velký rozruch :DSHARE:

12 komentářů

 1. Anet ty si 2.1??? Já jsem 1.1. :D :D :D :D No a jinak, úžasný článek, bylo jasné, že Tě musí vybrat:)))) Moc gratuluju a těším se na podrobnosti:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Divím se, že ne taky druhýho! :D moc děkuju :-*

   Vymazat
 2. Gratuluju! Úplně mi to zvedlo náladu a to se mě to ani nijak netýká :) jsem moc zvědavá na podrobnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Jsi uzasna, nejlepsi , skvela:) preju ti to moooc a jestli zacnu behat, tak jedine diky tobe:) M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moje nejmilejší Magdičko :-* a doufám, že začneš :-)

   Vymazat
 4. No a koho jiného už by měli vybrat??? Lepší adeptku neseženou :o))) Gratuluju a těším se, až pojedou v telce ty spoty ;o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujuuuu :-) a nevím, jestli je na co se těšit :D

   Vymazat
 5. Super,moc gratuluju :-) Vůbec jsem nepochybovala,že vyberou zrovna tebe :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jeee!!! To je pecka!!!! Gratuluju!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Úžasné!!!! MOC gratuluju :) !!!
  Těším se na další a další......Kat....

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig