pondělí 26. ledna 2015

Tak takhle ne!

Ahoj všem :-)

Před pár dny na mě na facebooku vyskočil už poněkolikáté příspěvek, týkající se zázračného hubnutí a mě to tak naštvalo! Nejen kvůli těm podvodníkům, kteří vydělávají na zoufalství (a pardon, někdy i hlouposti) lidí, pokoušejících se hubnout. Ale hlavně kvůli lidem, kteří tomu věří. Chtěla bych sepsat pár bodů o těchhle zázracích a tipy, jak fakt NEzhubnete...zázraky totiž neexistují. Všechno je to jedna velká dřina. Život, splnění snů, dosažení cílů, prostě všechno. Nic neurychlíte, nic neošidíte a sebe už vůbec ne!


1. Potravinařská fólie

To vážně? Opravdu někdo věří tomu, že když si před cvičením obalí stehna a břicho potravinářskou folií, tak bude více spalovat a rychleji zhubne? Tak to fakt nefunguje, věřte mi. Maximálně se zapaříte a přinejlepším skončíte s ekzémem.

2. Liposukce

Co říct na tohle? Zaprvé je podle mě největší srabárna si lehnout na stůl a tuk, který jste si za spostu let nacpali do těla, si nechat odsát za pár tisíc a bez jakékoliv snahy. Zadruhé vám možná odsají tuk, ale zbyde vám nechutně povislá kůže, takže v oblečení možná budete hubenější, ale do plavek si netroufnete a ani pohled do zrcadla se vám líbit nebude. Zatřetí je celý ten proces odporný. Šťárají se ve vás tyčkou a oškrabavájí tuk, fuj. To fakt chcete? Začtvrté...asi takhle. Znám holku, která kvůli liposukci málem umřela, přecejen je to zásah do těla. A když už nic, tak svého života si vážíte určitě, že jo?

3. Pilulky

Určitě znáte alespoň z reklamy. Zázračné pilulky, které vám pomůžou zhubnout a vy se u toho můžete klidně ládovat čokoládou a hranolkama. Nemusíte se hýbat. Prostě si jen ráno lupnete prášek. Prosimvás nekupujte si to, opravdu to nefunguje! Radši si za ty peníze kupte švihadlo nebo běžecké boty. Ono je to totiž ještě ke všemu strašně drahé! 

4. Zázračný pás na hubnutí

Hm...lehnete si k telce s miskou čipsů, nasadíte pás, který bude vibrovat (předpokládám) a po hodině máte workout za sebou. HAHA! Vysvětlete mi, prosím, jak tomuhle může někdo věřit? Opět vyhozené peníze.

5. Univerzální jídelníčky a sacharidové vlny

Jak si asi většina z nás všimla, fitness je teď děsně in. Tohle asi raději komentovat nebudu, plně se ztotožňuji s TÍMTO článkem, kde je řečeno vše. Každopádně lidé jsou vynalézaví a snaží se vydělat na všem. Hlavně na naivitě a již zmíněném zoufalství lidí, kteří potřebují zhubnout nebo vyrýsovat svaly nebo mít #sexyzadek a nebo obří ramena. A tak se na facebooku (ve všech těch fitness a healthy a motivation skupinách) rozmohl nový trend. Jeden vynalézavý člověk (v lepším případě má alespoň nějaký kurz nebo vzdělání v oboru) napíše jeden univerzální hubnoucí jídelníček, který pak za pár stovek rozesílá všem. Už tohle je přece holý nesmysl. Každé tělo je jiné, každý potřebuje jiný příjem, jinou skladbu živin, je to hrozně individuální a opravdový profesionál s daným člověkem sedí nad skladbou jídla i několik hodin a neustále v průběhu redukce s ním vše konzultuje. Takže tenhle facebookový výživový poradce pošle třeba 100 lidem jídelníček, vydělá si hromadu peněz a vy už o něm neuslyšíte. A samozřejmě nic nezhubnete, v horším případě přiberete a rozhodíte si celý metabolismus. A k sacharidovým vlnám...tento typ stravování je pro profesionály, fitness závodníky, prostě lidi v oboru. Není v žádném případě zdravý a vhodný pro obyčejnou holku, která chce zhubnout dvě kila a snaží se, aby jí vykoukly břišáky. Tuhle "dietu" si taky můžete koupit na facebooku. A taky univerzální! Čili nefungující. Kamarádka to vyzkoušela (však to stojí jen dvě stovky, ne?) a bylo jí z toho akorát tak zle. 

Prosím vás, moji milí, nesnažte se to jakkoliv ošidit, leda si tím ublížíte. Pokuste se ke svým cílům přibližovat dřinou, disciplínou a snahou. Půjde to pomalu, ale půjde to a vy na sebe budete právem pyšní. To je jistý! :-) 

PS: Omlouvám se za dnešní, trochu naštvaný a ironický, podtón, ale já musela...


SHARE:

4 komentáře

 1. Monika Lamacova26. ledna 2015 20:44

  Ani tady nemam co dodat, nez rict, ze souhlasim se vsim vyse uvedenym..ze jsem na to prisla taky az po letech, kdy jsem delala podobne kraviny a zkousela neymyslne diety, jak uz to vetsinou byva. Takze diky za inspiraci co opravdu nee a co naopak ano..pohyb a uprava vlastniho jidelnicku!

  OdpovědětVymazat
 2. Svatá pravda! :D Zrovna tuhle jsem někde viděla holku omotanou alobalem, musela jsem se smát! :D To samé ty sacharidové vlny, drží to teď každá druhá holka, vychvaluje, ale neuvědomuje si, jak tím tělu může ublížit.. Ale tak co, že jo, na to si každý musí přijít sám..

  OdpovědětVymazat
 3. Všechny body jsou přesné a výstižné. Jenže je až moc těch "hloupých" lidí, kteří tomu věří. Přiznám se, že i já jsem kdysi dávno tak přemýšlela..teď bych si nafackovala :)
  Fit Maddie

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig