středa 28. ledna 2015

Kam se chystám?

Krásný den! :-)

Letos jsem se rozhodla, že konečně svoje běhání posunu dál a zúčastním se pár závodů, tak snad se mi to podaří a neskončí to fiaskem stejně jako můj loňský půlmaraton. Takže co mám v plánu?

Barvám neutečeš (2.5. 2015, Olomouc)


Podle mě skvelý a originální nápad. Běží se 5 km, každý účastník dostane sáček se sypkými barvami a během závodu po sobě běžci tyhle barvy sypou. Podle fotek bývá na těchto závodech skvělá atmosféra a líbí se mi, že se nejedná až tak úplně o závod, protože na čase ani tempu nezáleží, spíše je to o srandě , což je (pro nerváka jako jsem já) super! Jo a můžete běžet i s kočárkem nebo s dětmi (prcci do šesti let se ani nemusí registrovat). Startovné je 400 Kč a pokud sestavíte tým o čtyřech lidech, máte zvýhodněné startovné.

Run Tour (9.5., Olomouc)

Hned následující týden se v Olomouci běží Run Tour, podle mě už kultovní série závodů, která se koná po celé České republice. Můžete si vybrat buď 5 nebo 10 km a v rámci Run Tour se konají i dětské závody, takže pokud máte starší děti, šup s nimi na Run Tour, ať si vychováme novou generaci běžců :-) Startovné je buď 400 Kč (5 km) nebo 500 Kč (10 km) a 50 Kč z každého startovného je věnováno na charitativní účely.

Olomoucký půlmaraton (20.6., Olomouc)

Předzávodní přípravu už mám z loňského roku natrénovanou, na startu jsem taky stála a tu úžasnou atmosféru a mumraj těsně před startem znám taktéž. Teď už jen vyběhnout a (hlavně!) doběhnout. Startovné je sice šílené (a připadá mi, že rok od roku vyšší a vyšší), ale věřím tomu, že to stojí za to. Pokud si netroufáte na celou půlku, můžete sestavit tým a nebo si závod zaběhnout s někým na půl, třeba se svým běžeckým parťákem :-)

No a ještě tak trošku tajně doufám, že se letos podívám na We run Prague a rovnou to spojíme s víkendem v Praze, ale to je zatím opravdu ve fázi snění :-)

Co vy? Kam se letos chystáte? A kterou běžeckou akci byste mi doporučili?

Mějte se hezky :-)

Aneta
SHARE:

7 komentářů

 1. Já se vždycky dozvím, že byl v Praze nějaký maratón, tak, že manžel přijde z práce naštvanej, že to zase bylo samá uzavírka a to je pro záchranky problém :D Jinak to jde mimo mě:) I když jednou jsem půlmaratón v Praze viděla a byl to jako celkem zážitek:) Navíc bylo vtipný, jak na začátku běží ty profíci a ty už třeba běží jakoby zpátky a proti nim ty amatéři a čím se blíží závod ke konci, tím se mění postavy běžců ve prospěch bříšek a taky se mění jejich barva v obličeji :D Ale respekt před každým, kdo to dá!! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkný výběr! :) Já si pohrávám s myšlenkou, že bych se přihlásila na Jizerský ultratrail, což je drsných 66 kiláčků..no, zní mi to teď sice děsivě, ale vím, že když se přihlásím, tak se hecnu, natrénuju na to a dám to(snad). Asi to zkusím :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já se chystám na We Run Prague a Spartan Race:) Nejradši bych si zaběhla všechny (kratší :D) závody světa, ale ty startovný jsou TAK drahý:(

  OdpovědětVymazat
 4. Ja se chystam na Gladiator race (na rozdil od spartana neni tak drahej a neni to takova masovka), rada bych i barvicky (v praze, ale tam je to taky jeste drazsi) a pak tu mame avon beh pod run tour, ale jak pise Markétka, ty penize jsou silenyyyy :P

  OdpovědětVymazat
 5. Taky se chystám na Olomoucký půlmaraton :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Na we run P. bych taky sla párku... líbí se mi ty trička :-p

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig