pátek 16. ledna 2015

Cvičíte doma?

Dobré ráno :-)

Jsem tu se slibovaným článkem o domácím cvičení. Spoustu z nás nemá možnost chodit do fitka nebo na skupinové lekce, ať už je to z finančních nebo časových důvodů. A to, že se nedá krásné tělo vypracovat domácím cvičením, je nesmysl. Podle mě je na domácím cvičení nejtěžší, se k němu donutit. Ono když vím, že v pondělí v pět musím viset na TRX, protože mám rezervovanou a zaplacenou lekci, tak tam prostě viset budu. Ale najít si během dne alespoň půl hodiny, převléct se do (růžových) kraťásků a zničit se v obýváku, to už potřebuje notnou dávku sebezapření. Jak víte, začínala jsem s Jillian (asi jako většina lidí kolem mě), odcvičila jsem všechny její workouty. Pokračovala jsem se Shaunem, Zuzkou Light, Kaylou Itsines...ale všechno vás jednou omrzí. Chcete zkoušet něco nového, překonávat sami sebe a nebo třeba najít ztracené nadšení pro cvičení. A proto mám pro vás dnes dva tipy, jak si dát do těla doma. A potřebujete k tomu buď chytrý telefon nebo youtube, tak jdeme na to.

Nike Training Club

Tahle aplikace je jedním slovem skvělá! Nike prostě ví, jak na to. Aplikaci na běhání Nike+ jsem vám doporučovala už několikrát a s čistým svědomím vám doporučuji i tuhle cvičící aplikaci. Je ke stažení zdarma a nabízí nepřeberné množství workoutů.Tabata, cardio, core, cvičení na zadek nebo na břicho, najdete zde prostě vše...

Můžete si vybrat svůj cíl a aplikace vám nabídne workouty, které vás k němu dovedou. Na různé partie a o různé délce. Chcete zhubnout, vytvarovat svaly nebo nabrat pořádnou sílu? Můžete to mít všechno. Já nejvíc využívám část GET FOCUSED, kde jsou krátké (ale sakra účinné) workouty na různé partie. Vždy si dám 15 minut cardio a potom 15 minut posilování.


Po spuštění cvičení vám velmi milá paní řekne, jaký cvik máte cvičit a jak dlouho. Pokud nevíte jak na něj, ťuknete (existuje na to slovo?! :D) na video a kámoška vám ukáže jak správně cvik provádět. Milá paní vám během cvičení říká, kolik zbývá času, čeho se při cviku vyvarovat a taky vás hecuje. To by možná mohlo být trošku různorodější, protože poslouchat každé tři minuty "challenge yourself" je už pak docela otravné, ale nevadí :-)Za mě prostě super, všem moc doporučuji a věřte mi, že výsledky budou a budou brzy, stačí jen vydržet! :-) 

XHIT

A pokud chytrý telefon nemáte a nebo máte raději videa, zkuste cvičení XHIT Daily na youtube. Opět nekonečné množství videí, opět si můžete vybrat, na které partii chcete pracovat a opět je to SAKRA náročné! Videa jsou krátká, ale efektivní a to já mám ráda. Nejraději mám Rebeccu (blondýna), je taková správně potrhlá a cvičení s ní rychle utíká. Nejznámější cvičení od téhle party jsou určitě Victoria's Secret Model Workouts, kdo by taky nechtěl vypadat jako andílek, že? :-) Jak už jsem řekla, workouty jsou krátké, takže je potřeba (pro rychlé a dobré výsledky) si dát 2-3 a nebo třeba jeden zopakovat třikrát

Tak co? Cvičíte s Nike nebo XHIT? Pokud ne, určitě to vyzkoušejte a společně dokážeme všem, že i doma se dá makat! :-)

Aneta

SHARE:

14 komentářů

 1. Já cvičím jógu, ale cvičím jí už tak dlouho, že teď už si radši cvičím v klidu doma:) A jinak ráda cvičím něco podle Youtube:) Akorát teď s malým nejsem moc úspěšná. Manžel když má denní službu, tak odjíždí v půl pátý ráno a vrací se v osm večer. Takže jsem s malým celý den sama a on když přes den spí, tak většinou tak 45 minut kolem poledne a to je vše a to jsem ráda, že si udělám oběd. No a když je vzhůru, tak buď za mnou furt leze, nebo naopak leze kam nemá, takže prostě nemám šanci si zacvičit:( Jak to děláš ty?? A na Nike training se podívám, jestli mi teda bude v mém mobilu fungovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď koukám, že to "leze" vyznělo dost ošklivě, pro nezasvěcené - on totiž zatím jen leze, ještě nechodí :D :D

   Vymazat
 2. Mě teď domácí cvičení už strašně nebaví a musela bych se k tomu hrozně přemlouvat, protože v ložnici prostě není ta správná "cvičící atmosféra" a křičící trenér jako někde v tělocvičně :D A tak to nedělám, protože nesportuju jen kvůli výsledkům, ALE HLAVNĚ kvůli té radosti, kterou mi to pak dává, a doma by mě to štvalo. No a taky máme všude koberce, takže jsem musela cvičit bez bot, což pro kotníky a kolena není zrovna radost (a stejně jsem to asi rok nebo dva dělala, teď bych si dala facku!)
  Nicméně si moc dobře uvědomuju, že třeba bude doba, kdy si to nebudu moct platit a nebo nebude tolik času, a budu se muset spokojit s domácí půlhodinkou :)
  Ale dřív jsem taky cvičila s Jillian, Blogilates, Xhit (tam mám ráda Legs like Miley Cyrus) nebo s NTC (to hlavně ve Vídni, kde jsem si fitko dovolit nemohla), a v tu dobu mi to vyhovovalo. A nejvíc mě bavil Bob Harper, ten byl nejnáročnější a to bych si možná někdy dala i teď :) A z NTC jsem cvičila hlavně taky to GET FOCUSED třeba po běhání, hlavně na břicho, což si asi taky zase někdy zopakuju :)

  OdpovědětVymazat
 3. NTC jedu chvíli a supééér :) Jsem na mateřské a když dítě usne, tak se na to pravidelně vrhám :)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky už rok cvičím doma - aplikaci neznám (jsem mimo aplikace když mám blbce telefon) ale na z youtube Rebeccu miluju, dokonce jsem s ní cvičila na Letné a i v reálu je prostě skvělá - překvapilo mě, že je docela maličká.. :) Všem doma cvíku zdar - jde to i s kupou dětí.. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já cvičím vlastně odjakživa doma, samo že někdy zkusím něco jiného, ale díky tomu, že mám doma ještě menší posilovnu i s běžícím pásem,docela se mi to usnadňuje. Aktuálně ale frčím Shaunův nový program, kterého se nemůžu nabažit! :D
  Fit Maddie

  OdpovědětVymazat
 6. Dnes jsem cvičila podle Nike a bomba!! Je tam toho tolik, že jsem si nemohla vybrat a už teď se těšim na zítřek. Díky pipi :-*

  OdpovědětVymazat
 7. Od Nike používám obě aplikace a jsou super. Jediné co mi vadí je to, když spadne uprostřed tréninku a nebo nechce naskočit vůbec :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za tip! Já jsem zatím ve fázi s Jill, ale už její workouty tak nějak promíchávám, takže hledám i něco jiného, proto se mi tvůj článek náramně hodí. Díky moc! ;-) bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
 9. Já mám moc ráda FitnessBlender, který jen a jen doporučuji :))

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig