pondělí 1. prosince 2014

Pomáhat a chránit? + vyhlášení soutěžeJá, jakožto hodná holka, jsem nikdy neměla s policií žádné problémy. Vtipy o policistech mi přišly nic moc. Až do té doby, než jsem já sama na vlastní kůži zažila, co policie (ne)dokáže. Teď už se tomu směju, ale v tu chvíli jsem měla opravdu nahnáno.
Minulý týden jsme s klukama vyrazili do Olomouce za kamarádkami (Karlík v obležení pěti holek, má to rád! :D). Kluci po cestě usnuli, já jsem zaparkovala (spíš jsem asi pět minut srovnávala auto, aby netrčelo do silnice :D) a vystoupila s tím, že vytáhnu kočár a těch deset tašek, které s sebou vždycky taháme (plínky, vlhčené ubrousky, náhradní oblečení třikrát, papučky, kokina, ovoce, náplasti, hračky, štěrchátka...). Kamarádka, u které jsme ten den měli strávit, mi šla naproti a ukazovala na opodál běhajícího vlčáka. Bez pána, bez obojku. Věřte mi, že vypadal fakt strašidelně. Byl na pár místech vypelichaný, čumák odřený, zuby vyceněné. Moc jsme mu nevěnovaly pozornost, protože byl docela daleko. Až jsme uslyšely řev a volání o pomoc. Pejskovi se zalíbila starší, asi metr padesát vysoká, paní. Začal po ní skákat, škrábal ji, tlačil ke zdi. V tu chvíli už jsme začaly panikařit. Házely jsme mu loupáky, křičely jsme, troubily. Nic. Paní už byla na pokraji infarktu a běžela k nám. Chtěly jsme naskákat do auta a zavolat policii. Během téhle horové scénky projelo kolem asi dvacet aut, pár jich dokonce přibrzdilo a jelo dál. Když už byla paní skoro u auta a pes (už fakt naštvanej) jí v patách, zabrzdilo BMW, vyskočil z něj obří chlap, sundal si opasek a psa chytil a přitlačil k zemi. Kdyby zastavil o pár sekund později, měly bychom ho v autě (kde pořád spali kluci). My jsme byly schované a pán psa pořád držel u země, ten sebou házel a zmítal se tak, že se otřásalo celé auto. Za chvíli přijde ta (teď už) vtipná část.
Volám Městskou policii, popisuji situaci, posílájí nám hlídku. Ta přijíždí asi za deset minut, páni policisté vystupují z auta, přicházejí k pánovi, který stále zapásí se psem. Říkají mu, aby ho ještě chvíli podržel a obchází kolem. Zřejmě přemýšlí, co dělat. Nemají rukavice ani tyč. Košík se mu bez rukavic bojí nasadit. Pes sebou pořád háže, pán ho drží, my jsme zavřené v autě, kluci spí. Páni policisté volají další hlídku, která ma přivézt tyč. Čekáme asi patnáct minut. Přijíždí další hlídka, s tyčí. Obchází kolem, všichni čtyři, a přemýšlí, jak to udělat. Pán pořád drží psa. Nakonec ho po dlouhé rozvaze přidělají na vodící tyč (kterou asi deset minut montovali a nevěděli jak na ni). Tak a teď jak ho dostat do auta? Jeden policista drží zbraň, druhý obušek, třetí psa a čtvrtý čumí. Pán už se na to nemůže dívat, hodí psa do auta, řekne těm čtyřem, jak ho mají držet a nasadí mu koš. Ten cizí, náhodný kolemjedoucí. Zachránil nás i toho psa, protože páni policisté by ho zřejmě radši zastřelili než aby si nasadili rukavice a dali mu koš. Vsadila bych se, že se báli víc, než my tři ženský dohromady.
Naštěstí se nikomu nic nestalo, paní byla podrápaná a pán měl roztrhanou bundu a ruce rozedřené do krve od toho, jak psa držel. Nechci ani domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby nezastavil. Nebo co bych dělala, kdybych vezla jednou rukou kočár, v druhé měla Káju a ten pes šel na nás...
Může mi někdo vysvětlit, jak je tohle možné? Státní orgán, na který má být spoleh a má nás chránit, není schopný reagovat v takové situaci. Jak se potom asi zachovají, když půjde o život? Schovají se do auta a budou čekat, až to za ně vyřeší kolemjdoucí? Za co jsou placení? Za připos*****?
Pochybuji, že někdo z těchto hrdinů, čte můj blog, ale pokud ano, tak vás moc zdravím.
A ještě méně pravděpodobné je, že čte můj blog ten pán, který se jediný zachoval jako chlap. Ale pokud ano, tak DĚKUJEME!

Máte nějaké podobné zážitky s policií?

Teď ale něco z veselejšího soudku :-) soutěž o tričko Draps vyhrává Jitka Halfarová, gratuluju a píšu mail :-) všem ostatním moc děkuji za komentáře a do Vánoc budete mít ještě určitě šanci něco hezkého vyhrát :-)

Mějte se krásně!

Aneta
SHARE:

6 komentářů

 1. Jako hodná holka jsem to měla léta s policisty stejně jako ty. Vtipy? Trapné. Pochybnosti? Zbytečné. Nadávky? Nemístné. Ale po zkušenostech - moc dobře ví, co mi můžou. Úsměv na rty, nervy v kýblu mi nepomohou a co nemohu změnit, s tím se netrápím. Pomocnou ruku hledám vždy na konci svého ramene. Zdravím všechny známé policisty, kteří jsou výjimkami potvrzujícími pravidlo.

  OdpovědětVymazat
 2. Aaaa to mě úplně rozčílilo!
  Přemýšlím, jestli ti pánové tímhle jako že pomáhali, nebo chránili?

  Ale pánovi patří největší obdiv!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chranili! Sebe! :D ja jsem rozcilena jeste ted, kdybys slysela, jaky slova ze me litaly :D

   Vymazat

 3. Đại tướng Mã Khả Ni Địa Tinh từng uy chấn Tạp Tu Tư Đế Quốc là tổng chỉ
  huy đại quân Địa Tinh. Lần này, hắn không nhận được chỉ thị hạ thủ lưu
  tình với đối thủ. Tất nhiên đánh với Ma tộc xâm lăng và tấn công Tạp Tu
  Tư là hai việc khác hẳn nhau. Tạp Tu Tư lúc đó mặc dù là địch nhân,
  nhưng chỉ có thể xem là địch nhân nội bộ. Còn Ma tộc lần này là quân xâm
  lăng, không điều tà ác gì mà không làm, Địa Tinh có thể phát động công
  kích mãnh liệt nhất mà không cần kiêng dè. Đại tướng Địa Tinh không thèm
  tiết kiệm khí lực, hắn cầm vũ khí Địa Tinh chế ra trong tay hướng tới
  đại lục muốn chứng minh: "Địa Tinh chúng ta không phải là một chủng tộc
  nhỏ yếu, mặc dù chúng ta không có sức vóc mạnh mẽ như Thú Nhân và nhân
  loại, nhưng Địa Tinh chúng ta có trí tuệ vô song, chất xám của chúng ta
  chính là vũ khí, vũ khí của chúng ta chính là sức mạnh của chúng ta".

  Đoạn Vân tìm hiểu qua thuộc hạ cũng biết Đại tướng Địa Tinh rất coi
  trọng tam công chúa Tạp Tu Tư, cũng chính là cô công chúa Tạp Tu Tư bị trung tâm kế toán tại bình dương
  tiếng anh cho người mới bắt đầu
  học kế toán tại đà nẵng
  học kế toán thực hành tại đồng nai

  http://kylin1st.com
  http://cattleyavn.com
  http://kenyseo.com
  http://ngoduong89.com
  trung tâm dạy kế toán
  http://meomeo007.com
  học kế toán tại huế
  http://01embesexy.com
  http://tradaboho.com
  chung cư eco city long biên
  http://nguoicodanh.net
  http://chotruongyen.com
  http://caubesieunhan.com

  bệnh tim mà được Đoạn Vân chữa trị. Đó là một mỹ nhân xinh xắn như hoa
  như ngọc. Đoạn Vân trị bệnh cho nàng nên cũng biết, nàng còn nhỏ, mới
  mười sáu, cao một thước rưỡi, bộ ngực cũng nhỏ. Không biết có phải vì bị
  bệnh tim nên nơi đó cũng không phát triển được như bình thường chăng?

  Chín giờ sáng vết nứt rốt cục mở ra. Phi thân trên bầu trời ở độ cao
  khoảng ngàn thước ở phía trên đại quân mình, Đoạn Vân dùng thần thức có
  một không hai của mình tính toán khoảng cách vết nứt.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! :-)

© RUN HEART. All rights reserved.
Blogger Templates by pipdig